אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביוטכונלוגיה חתמה על עסקת מסחור חדשה עם נוברטיס צילום: תומי הרפז

כלל ביוטכונלוגיה חתמה על עסקת מסחור חדשה עם נוברטיס

נוברטיס תקבל רישיון בפיתוח של החברה הבת Mnemosyne תמורת 6 מיליון דולר - ובכפוף להצלחה באבני דרך ובמכירות תשלם לבעלי המניות 380 מיליון דולר נוספים ותמלוגים

18.03.2015, 11:02 | ניר צליק

הישג לכלל ביוטכנולוגיה, שחתמה על עסקת מסחור עם נוברטיס בחברה הבת מנמוסינק (Mnemosyne). כלל ביוטכנולוגיה מחזיקה ב-44% במנמוסיין. נוברטיס תקבל רישיון לפיתוח ומסחור של אחת מהאינדיקציות של החברה, בתמורה ל-6 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

כלל ביוטכנולוגיה ויתר בעלי השליטה במנמוסיין עשויים קבל בהמשך כ-180 מיליון דולר באבני דרך, ןבנוסף על כך עשויה כלל ביוטכנולוגיה לקבל עוד 200 מיליון דולר המותנים בהשגת יעדי מכירות. מעבר לכך, כלל ביוטכנולוגיה תקבל תמלוגים בהיקף של 10% מהמכירות של התרופה. כלל ביוטכנולוגיה תקבל 44% מהסכומים האמורים, על פי היקף האחזקה האמור שלה בחברה.

מנמוסיין היא חברה אמריקאית המפתחת תרופות לטיפול במחלות נוירופסיכיאטריות, ביניהן תרופות לדיכאון, תרופות לסכיזופרניה, אוטיזם ולתסמונת רט. בין בעלי המניות הנוספים של החברה מלבד כלל ביוטכנולוגיה נמצאים קרן אטלס וקרן סלייטר.

עבור כלל ביוטכנולוגיה זו עסקה שנייה שמבוצעת עם נוברטיס, כאשר ההסכם הקודם שנחתם בין החברות היה למסחור הטכנולוגיה של גמידה סל. נוברטיס השקיעה 35 מיליון דולר בגמידה בתמורה ל-15% מהמניות באוגוסט 2014, כאשר היקף התמורה עשוי לגדול עד ל-600 מיליון דולר, בהתאם לעמידה באבני דרך שונות.

ראובן קרופיק מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה | צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות