אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות התערבות רשות ני"ע: ירידה של 50% בפדיונות מקרנות הנאמנות הכספיות צילום: שאטרסטוק

בעקבות התערבות רשות ני"ע: ירידה של 50% בפדיונות מקרנות הנאמנות הכספיות

מנתוני מיטב-דש עולה כי בשבוע הבחירות נרשמו פדיונות של 1.4 מיליארד שקל בקרנות הכספיות. במקביל גיוסים גבוהים בקרנות אג"ח כללי וקרנות אג"ח מדינה בצל הערכות להורדת ריבית נוספת במשק

22.03.2015, 11:25 | רחלי בינדמן

תעשיית קרנות הנאמנות מסכמת את שבוע הבחירות עם ירידה חדה בפדיונות בקרנות הכספיות שסבלו מגל יציאת כספים בשל הורדת הריבית האחרונה במשק. מנתוני בית ההשקעות מיטב-דש עולה כי הכספיות פדו 1.4 מיליארד שקלים בארבעת ימי המסחר בשבוע החולף. מדובר בירידה של 50% בקצב הפדיונות הממוצע לעומת השבוע הקודם, וזאת בעיקר בזכות התערבות רשות ני"ע שרמזה ליועצים בבנקים לחשוב פעמיים לפני שהם ממליצים ללקוחות למכור את האחזקות.

קראו עוד בכלכליסט

בקרנות המסורתיות המנוהלות נרשמו גיוסים של 440 מיליון שקל ועוד 330 מיליון שקל בקרנות המחקות. בראש הקרנות המגייסות השבוע ניתן למנות קרנות אג"ח כללי (390 מיליון שקל) וקרנות אג"ח מדינה (210 מיליון שקל) זאת כשברקע צפי להורדת ריבית נוספת במשק מחר ותחזית לריבית שלילית.

בלטו בגיוסים: קרנות מחקות על מדדי אג"ח מדינה (90 מיליון שקל) וקרנות מחקות על מדדי מניות בארץ ובחו"ל (110 מיליון שקל).

שבוע המסחר המקוצר התנהל השבוע על רקע הבחירות לכנסת. מדדי המניות סיכמו את השבוע עם עליות שערים. כמו כן, נרשמו עליות שערים גם במדדי אגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות. בסך הכל הקרנות המסורתיות גייסו השבוע כ-770 מיליון שקל - ירידה של כ-10% בקצב הגיוסים היומי הממוצע לעומת השבוע הקודם. מתחילת החודש, הגיוסים בקרנות המסורתיות מסתכמים בכ-3.5 מיליארד שקל, מתוכם כ-2.4 מיליארד שקל נותבו לקרנות המנוהלות וכ-1.1 מיליארד שקל לקרנות המחקות. מרבית הגיוסים מתחילת החודש התרכזו בקרנות אג"ח כללי וקרנות אג"ח מדינה שגייסו יחד כ-2.85 מיליארד שקל, המהווים כ-80% מכלל הגיוסים בקרנות המסורתיות.

מימין: כנסת ישראל והבורסה בת"א. שבוע מסחר מקוצר על רקע הבחירות, צילום: בלומברג, שאטרסטוק מימין: כנסת ישראל והבורסה בת"א. שבוע מסחר מקוצר על רקע הבחירות | צילום: בלומברג, שאטרסטוק מימין: כנסת ישראל והבורסה בת"א. שבוע מסחר מקוצר על רקע הבחירות, צילום: בלומברג, שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות