אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סמסונג תשיק טלפון גמיש ומתקפל במהלך 2016

דיווח: סמסונג תשיק טלפון גמיש ומתקפל במהלך 2016

ייעול תהליכי ייצור הרכיבים הגמישים - ביניהם מסכים, סוללות ואלקטרוניקה אחרת - עתיד להגיע השנה למדרגה שתאפשר לסמסונג לחשוף מכשיר גמיש. לפי הערכות, הוא ישמש כמדגים טכנולוגיות ולא ישווק מחוץ לקוריאה

25.03.2015, 11:48 | הראל עילם
סמסונג נמצאת במהלך פיתוח פעיל של טלפון חכם גמיש ומתקפל, שצפוי לצאת לשוק במהלך השנה הבאה. כך דיווחו אמש (ג') מספר מקורות בדרום קוריאה, כאשר הם מצטטים בכיר אנונימי בחברה שאמר "השימוש המסחרי במסכים שניתנים לקיפול יהיה כבר ב-2016".

קראו עוד בכלכליסט

החברה הקוריאנית עובדת בשנים האחרונות על פיתוח מסכים גמישים ושקופים לחלוטין, כשמתחרתה מבית LG נושפת בעורפה בתחום זה. בשנתיים האחרונות הגיעו לשוק מספר מכשירים מסחריים כמו סדרת G Flex של LG ומכשיר ה-Round של סמסונג, שהתבססו על גוף מכופף בעל גמישות גבוהה משל מכשירים סטנדרטיים - אך עדיין ללא יכולת קיפול אמיתית. סמסונג הציגה את פאבלט הגלקסי Edge וסמארטפון הגלקסי S6 Edge שמצוידים במסך מכופף אשר גולש לשולי הטלפון, אך גם כאן לא מדובר בטלפון גמיש.

מסך גמיש. עתיד להגיע לשוק כבר בשנה הבאה מסך גמיש. עתיד להגיע לשוק כבר בשנה הבאה מסך גמיש. עתיד להגיע לשוק כבר בשנה הבאה

טכנולוגית, ניתן כיום לייצר סמארטפון גמיש, בו גם המסך, גם האלקטרוניקה וגם הסוללה יהיו ניתנים לקיפול - כשהמגבלות הן בעיקר מסחריות: עדיין לא משתלם לייצר ולשווק טלפונים כאלה בצורה שתחזיר את ההשקעה. לפי המקורות, הסוגיה עתידה להיפתר בהמשך השנה, מה שיאפשר הצגת טלפון גמיש כבר בשנה הבאה. אין כעת מידע נוסף על המכשיר, כגון תאריך יציאה, מחיר מיועד או מפרט.

בהתבסס על מדיניות סמסונג במקרים קודמים, אפשר להניח שהטלפון האמור יהיה מדגים טכנולוגיות יקר ולא מוצר שיגיע לשווקים שמחוץ לקוריאה. עם זאת, ככל הנראה שעם הזמן יוטמעו יכולותיו גם בסדרות שמופצות בצורה בינלאומית, כגון מכשירי Galaxy S ו-Note.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות