אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מורידה את הכפפות: יוצאת במבצע ללכידת בכירים מושחתים שברחו מהמדינה צילום: בלומברג

סין מורידה את הכפפות: יוצאת במבצע ללכידת בכירים מושחתים שברחו מהמדינה

המדינה משיקה את מבצע "רשת שמים", שבו ישתתפו בין שאר הבנק המרכזי והמשרד לביטחון הציבור; ב-2014 הושבו לסין לפחות 680 אזרחים נמלטים - החשודים בפשעים כלכליים

27.03.2015, 10:34 | שירות כלכליסט

סין מתכוונת להרחיב את המצוד אחר בכירי ממשל מושחתים שברחו מהמדינה. זאת באמצעות מבצע נרחב שבו ישתתף בין השאר את הבנק המרכזי.

קראו עוד בכלכליסט

מבצע "רשת שמים", שיושק בחודש הבא, יתמקד בלכידתם של גורמים שהואשמו בשחיתות ובשל כך נמלטו. המבצע יקיף בנקים מחתרתיים ויכלול את החרמתו של רכוש שהופקע שלא כחוק. כך על פי הצהרה שהועלתה היום לאתר הסוכנות נגד שוחד של המפלגה קומוניסטית.

שי ג שי ג'ינפינג | צילום: בלומברג שי ג

במבצע ישתתפו לפחות ארבעה גורמים מרכזיים - הבנק המרכזי של סין, המחלקה הארגונית של המפלגה הקומוניסטית, הגוף התובע הגבוה של המדינה והמשרד לביטחון הציבור.

מציאתם של הנמלטים והשבתם, יחד עם הנכסים שהשיגו במרמה, הפכו למרכיב מרכזי במאבק נגד השחיתות של הנשיא שי ג'ינפינג. מאבקו של שי במכת השוחד הפושה בסין – המאבק הנמרץ ביותר מאז יסודה של הרפובליקה הסינית ב-1949 – החל בנובמבר 2012, שבועות מספר לאחר שמונה לעמוד בראש המפלגה. על פי המועצה המרכזית לפיקוח על המשמעת, נחשפו עד כה כ-100 אלף מנגנוני שחיתות במסגרת המאבק.

הממשלה "הכריזה מלחמה כוללת נגד השחיתות בשדה הקרב הבינאומי", אמר היום וואנג יוקאיי, פרופסור לממשל באקדמיה לממשל בבייג'ין לסוכנות הידיעות הסינית. במסגרת המאבק, שזכה לכינוי "ציד השועלים", במחצית השנייה של 2014, הושבו 680 נמלטים החשודים בפשעים כלכליים. כך על פי סוכנות הידיעות שינהואה. מבצע ציד השועלים ימוזג כעת במבצע רשת שמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות