אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין לבן־משה: "אני אוהב אותך"; בן־משה: "שישמור אותי אלוהים מאוהביי" צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין לבן־משה: "אני אוהב אותך"; בן־משה: "שישמור אותי אלוהים מאוהביי"

הסכסוך בין בעלי השליטה של אי.די.בי, אדוארדו אלשטיין (61.5%) ומוטי בן־משה (16.5%), ממשיך גם לאור הפסד של מיליארד שקל ב־2014. בן־משה הודיע כי אינו מתכוון להזרים את חלקו לחברה או לוותר על ייצוג של שלושה דירקטורים

01.04.2015, 07:28 | גולן חזני

לצד הפסד של מיליארד שקל באי.די.בי, הקרע בין בעלי השליטה ממשיך להעמיק . הסכסוך בין אדוארדו אלשטיין (61.5% מאי.די.בי) למוטי בן־משה (16.5%) בא לידי ביטוי בישיבה סוערת שנערכה בדירקטוריון החברה שלשום, כך נודע ל"כלכליסט". בישיבה כינה בן־משה את אלשטיין שקרן. בויכוח נוסף שפרץ בין השניים אמר אלשטיין לבן משה: "אני דווקא אוהב אותך", אך בן־משה השיב: "שישמור אותי אלוהים מאוהביי".  

קראו עוד בכלכליסט

אי.די.בי פרסמה אתמול את דו"חותיה ל־2014, השנה הראשונה בשליטתם של אלשטיין ומוטי בן־משה. התוצאות החלשות הובילו את החברה לגרעון של 223 מיליון שקל בהון והערת עסק חי בדו"חות. ההפסד הוא תולדה של מחיקות שביצעה החברה. ב־2014 ירדה מניית החברה־הבת כלל ביטוח ב־17%, ועקב כך רשמה אי.די.בי בדו"חות הפחתה של 360 מיליון שקל בשווי אחזקתה. ביטול הנפקת החברה־הבת אדמה בארה"ב גרם לירידה בערכה והביא להפחתה של 354 מיליון שקל באי.די.בי. הפחתה של 288 מיליון שקל נרשמה גם מירידה בערך של חברות־בנות אחרות, שופרסל וסלקום.

אי.די.בי נדרשת לפרוע 938 מיליון שקל ב־2015. לשם כך גייסה החברה 417 מיליון שקל בהנפקת זכויות, שבה אלשטיין הזרים 391 מיליון שקל ואילו בן־משה לא השתתף ככל. "אולי תגיד לנו מתי אתה מתכוון להזרים הון לחברה?" שאל אלשטיין את בן־משה במהלך הישיבה. בן־משה הודיע כי במתכונת הנוכחית אין בכוונתו להזרים הון והוא מתכחש להודעת החברה והאיום שלה לתבוע אותו בשל הזרמה של 196.5 שהוא מחוייב אליה על פי הסדר החוב. ב־2016 אמורה החברה לפרוע 783 מיליון שקל נוספים.

בן־משה איננו מוכן לוותר על ייצוג של שלושה דירקטורים כפי שדורש ממנו אלשטיין לאור הפער ביחסי הכוחות. זאת בעקבות צמצום האחזקה של בן־משה בשל אי השתתפות בהנפקת הזכויות. צמצום כוחו של בן־משה הדאיג את הבנקים, מאחר ולפי תנאי האשראי ירידה באחזקה של אחד משני בעלי המניות אל מתחת ל־26.5% היא עילה להעמדת חובם לפרעון מיידי. הבנק בעל החוב הגדול ביותר, הפועלים, הודיע כי הוא מוכן לא להעמיד את החוב לפרעון, אך ירידה מתחת לאחזקה של 61.5% לאלשטיין הנו הרף החדש שלפיו יקבע את העילה לפרעון מיידי. במקביל, בן־משה דורש מאלשטיין למכור לו מחצית ממניותיו תמורת 300 מיליון שקל, אך אלשטיין טוען כי מדובר בדרישה לא חוקית.

אלשטיין ובן משה, צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן אלשטיין ובן משה | צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן אלשטיין ובן משה, צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות