אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"האתגר של עמידר הוא לתת מענה לא רק למעוטי יכולת" צילום: אוראל כהן

"האתגר של עמידר הוא לתת מענה לא רק למעוטי יכולת"

מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב מאמין שהאתגר הגדול של מנכ"ל עמידר המיועד ראובן קפלן הוא מעבר החברה לתחום העסקי ומבטיח ל"כלכליסט": "עמידר תישאר ממשלתית"

01.04.2015, 21:42 | יעל דראל

"אין כוונה להפריט את עמידר. בכל בעולם חברות הדיור הציבורי מוחזקות בידי הממשלה" כך אומר מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב בראיון עם "כלכליסט" לרגל מינויו של ראובן קפלן לתפקיד מנכ"ל עמידר, שאושר השבוע פה אחד על ידי דירקטוריון החברה וצפוי להגיע לאישורה של ועדת ברנר לבחינת מינויים בחברות הממשלתיות. "לפחות עד שיתוו לה אסטרטגיה ברורה והיא תתפתח לכדי חברה עם מודל עסקי ברור, עמידר תישאר ממשלתית".

קראו עוד בכלכליסט

יוגב העריך כי המינוי של קפלן יעבור את ועדת ברנר למרות עיתוי ההחלטה בתקופה שבה אין ממשלה. "מדובר במינוי מקצועי והשרים יצטרכו למצוא סיבות מאוד טובות מדוע לא לאשר אותו. לא במקרה עמידר בחרו מנכ"ל עסקי, יש לחברה הרבה משימות בתקופה הקרובה בתחום הזה. קפלן הוא מנכ"ל מהליגה הגבוהה ביותר".

קפלן, בנו של מנכ"ל כלל ביטוח הוותיק אביגדור קפלן, שימש כמשנה למנכ"ל קבוצת כלל וגבר על ארבעה מועמדים נוספים בדרך להחלפת יעקב ברוש שסיים את תפקידו בעמידר לפני כחצי שנה לאחר קדנציה של שמונה שנים. לקפלן תואר שני למינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר ראשון בהצטיינות עם התמחות בשיווק ומימון מהמכללה למינהל, הוא שימש כמנכ"ל כלל בריאות עד 2012 ומאז כיהן כמשנה למנכ"ל כלל ביטוח. לפני כן שימש קפלן כמנכ"ל השמירה מדיקל ומנכ"ל שח"ל ישראל.

ראובן קפלן, צילום: תומריקו ראובן קפלן | צילום: תומריקו ראובן קפלן, צילום: תומריקו

קפלן ייכנס לתפקידו בתקופה בה עמידר עוברת תהליך שינוי מחברה משכנת לחברה יזמית במהלכו מבקשת להכניס, לצד פעילותה כמתחזקת דירות ציבוריות שבבעלותה, גם התחדשות עירונית ובניית דיור להשכרה.

עם זאת, לדברי יוגב, עומדים בפני קפלן אתגרים עסקיים בדרך לשינוי החברה והשפעתה על תחום הדיור בישראל. "החוכמה תהיה להפוך את עמידר מארגון שמטפל באוכלוסיות החלשות ביותר, לכזה שיהיה מסוגל לספק דיור ציבורי נאות גם עבור ציבור פחות חלש אשר זקוק לפתרונות דיור בר השגה. עם ניהול נכון, היקף הנכסים בעמידר יכול לגדול ולהגדיל את הפתרונות בתחום הדיור, ואכן בחודשים האחרונים הם עושים שינוי ענק". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות