אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: הטיסות היקרות של המפכ"ל צילום: חיים צח

דיבידנדים: הטיסות היקרות של המפכ"ל

במהלך שנה וחצי טס המפכ"ל שש פעמים לחו"ל בעלויות המסתכמות ביותר מ־82 אלף דולר, וגם: בנק מזרחי טפחות דורש למנות כונס נכסים מטעמו למימוש דירותיו של מוטי זיסר בממילא

06.04.2015, 08:26 | זוהר שחר לוי ושאול אמסטרדמסקי

במהלך שנה וחצי טס המפכ"ל שש פעמים לחו"ל בעלויות המסתכמות ביותר מ־82 אלף דולר. בעקבות פנייה של "כלכליסט" לפי חוק חופש המידע העבירה משטרת ישראל את פירוט נסיעותיו של המפכ"ל דנינו מתחילת 2013 ועד לאוקטובר 2014.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הפירוט של המשטרה, הנסיעה המוקדמת ביותר של דנינו במהלך 2013 הייתה גם היקרה ביותר והסתכמה בלא פחות מ־39 אלף דולר. מדובר בנסיעה שהתרחשה באפריל 2013, אז נסע המפכ"ל לתשעה ימים לניו יורק ולוושינגטון שבארה"ב לביקור רשמי שמטרתו פגישות עם ראש ה־FBI, ראש ה־DEA, מפכ"ל ה־NYPD ובכירים בסנאט. רק כרטיסי הטיסה של המפכ"ל בנסיעה זו עלו 3,754 דולר, הוצאות הכלכלה 432 דולר והוא השתכן במלון אינטרקונטיננטל בניו יורק ובמלון מייפלאואר רנסנס בוושינגטון. משלחת המפכ"ל מנתה 7 אנשים ביחד איתו ועלויות שיכונם בבתי המלון נאמדו ב־22 אלף דולר. לנסיעה הזו הצטרפו למפכ"ל גם שלושה מאבטחים, והוצאות האבטחה עלו כ־13 אלף דולר.

חודשיים לאחר מכן, ביוני 2013, נסע המפכ"ל לחמישה ימים להולנד במטרה להשתתף בכנס מפכ"לים וראשי משטרות מכל העולם. הוא השתכן במלון הילטון שם התקיים הכנס, ועלות הלינה הסתכמה ב־275 אירו. כרטיסי הטיסה עלו 1,381 דולר והוצאות הכלכלה 61 יורו. לטיסה התלוו לדנינו שני מאבטחים כשעלות נסיעתם הסתכמה ב־5,210 דולר. בסך הכל עלתה הנסיעה כ־7,000 דולר.

ביוני 2014 טס דנינו לסן פרנסיסקו. מטרת הנסיעה היתה להשתתף בכנס מפקדי משטרות בעולם. ביקורו של המפכ"ל, בעלות 10,000 דולר, נקטע בעקבות חטיפת הנערים והוא שב לישראל לאחר יומיים בלבד.

זוהר שחר לוי ושאול אמסטרדמסקי

דנינו. שש טיסות בקרוב לשנתיים, צילום: אלכס קולומויסקי דנינו. שש טיסות בקרוב לשנתיים | צילום: אלכס קולומויסקי דנינו. שש טיסות בקרוב לשנתיים, צילום: אלכס קולומויסקי

מזרחי רוצה את דירות זיסר

בנק מזרחי טפחות דורש למנות כונס נכסים מטעמו למימוש דירותיו של מוטי זיסר בממילא בשל שעבוד על הנכסים, שניתן בתמורה להלוואה של 10.5 מיליון שקל. בכך מתנגד הבנק לדרישת כונס הנכסים מטעמו של בנק הפועלים לממש את הדירות כדי להקטין את חובו הנאמד ב־942 מיליון שקל.

בחודש שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי כונס הנכסים שמונה לחברות של זיסר מטעם בנק הפועלים, עו"ד גיורא ארדינסט, פנה למחוזי בתל אביב בדרישה שיאושר לו לפעול למכירת הדירות.

בקשתו של עו"ד ארדינסט הוגשה על רקע החוב, שלו ערב זיסר ובתקווה כי מכירת הדירות תוכל להקטין את החוב. "ככל ויסבור בית המשפט כי אין מקום למינוי בעל תפקיד מטעם הבנק למימוש על זכויות החברה בדירות", נכתב בפנייה לבית המשפט, "יתבקש בית המשפט לדחות את בקשת עו"ד ארדינסט ולהתיר לבנק לפנות במידת הצורך ללשכת ההוצאה לפועל בבקשה מתאימה".

זוהר שחר לוי

הווילה של מוטי זיסר בפתח תקווה, צילום: ענר גרין הווילה של מוטי זיסר בפתח תקווה | צילום: ענר גרין הווילה של מוטי זיסר בפתח תקווה, צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ל-3, בלי קשר לנסיעות לחו"ל
זה המפכ"ל הגרוע ביותר שהיה לישראל. תיראה איך ניראת המשטרה? אין ניידות בכבישים, נהגים מרגישים חופשי לעשות עבירות תנועה חמורות כי אין שוטרים בשטח. גם אם יש ניידות, נדיר שהשוטרים יוצאים מהן לתת דו"חות. הפשיעה נהייתה גרועה יותר, אין פחד הכלל ואין אכיפה. רק להב 433 עושה רוח כי זה ניראה טוב. זה המפכ"ל שמציב מצלמות כדי למלות את הקופות וכשיש כסף לא צריך משטרה בשטח. וזה בלי להזכיר את מה שנעשה במשטרה עצמה.....
אזרח  |  12.04.15
10.
למה במצב הכלכלי של המדינה טס המנכ"ל בביזנס ולא באקונומי כמו משלמי המיסים?
אני מניח שזה כיף לנסוע בביזנס - מעולם לא טסתי בביזנס . אני משלם מיסים ואף אחד לא מממן לי את הכרטיסי טיסה . כל היום מספרים לנו כמה אין כסף לזה ולזה . כל היום מבלבלים לנו את המח שחייבים להגדיל מיסים. אז מילא שיגדילו מיסים אבל לפחות להראות דוגמא אישית .
רוברט  |  12.04.15
לכל התגובות