אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדכון המדדים: קנון ומגדל צפויות להיפלט מת"א 25 באמצע יוני צילום: שאטרסטוק

עדכון המדדים: קנון ומגדל צפויות להיפלט מת"א 25 באמצע יוני

אלרוב נדל"ן צפויה לצאת ממדד ת"א 100 בגל אחזקות ציבור נמוכות. עוד מועמדות ליציאה מהמדד: אפריקה השקעות, אלון רבוע כחול, מיטב דש ואי.די.בי פתוח

07.04.2015, 10:12 | אורי טל טנא

מה ההשפעה של עדכון משקל מניה אחת במדד? דוגמה לכך ניתנה ביום חמישי שעבר, בשלב הנעילה, כאשר התקבלו היצעים גדולים למניות מדד ת"א 75. הסיבה: עדכון ממ"מ (משקל מניה במדד) של טאואר.

קראו עוד בכלכליסט

כתוצאה מכך בשבוע שעבר מדד זה נתן תשואת חסר. מדד תל אביב 75 עלה ברמה שבועית ב-0.23% בעוד מדד תל אביב 25 עלה ב-2.93%. בתחילת השבוע הנוכחי (ימים ראשון ושני) ת"א 75 סגר את הפער ועלה ב-2.45% מול עלייה של 0.19% בלבד בת"א 25.

ומה הלאה? בשלב זה מסתמן שבאמצע יוני יהיה היצע מצרפי למדד ת"א 75 בעקבות כך שהמדד יקלוט 2 מניות (כנראה קנון ומגדל) ולא יעביר במניות לת"א 25. זאת, משום שבמדד ת"א 25 קיימות כיום 27 חברות.

המשקולת היחסית של שתי מניות אלו בת"א 75 תהיה כ-4%. כלומר, הן לבדן ייצרו היצע מצרפי של כ-200 מיליון שקל במדד זה. אמנם ממדד ת"א 75 יצאו למדדי היתר שתי מניות, אך המשקולת של היוצאות מהמדד נמוכה ותקזז רק במעט את ההיצע המצרפי הצפוי. כיוון ויהיו עוד שינויים רבים בעדכון (מניות שייכנסו וייצאו למדד ממדדי היתר, עדכוני משקולות רבעוניים ועוד) קשה לדעת מה יהיה ההיצע המצרפי בפועל. אבל כבר כעת מסתמן שהוא יהיה מהותי.

הבורסה בתל אביב, צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב | צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב, צילום: בלומברג

היום הקובע לעדכון הרכב המדדים הוא סוף מאי. למרות התאריך הרחוק, כבר כעת ניתן לציין את אלרוב נדל"ן כמועמדת לצאת ממדד ת"א 100 בגלל שיעור אחזקות ציבור נמוך (בגלל המיזוג הצפוי עם אלרוב ישראל לא צפויה הפצת מניות). דסק"ש ופרוטליקס צפויות לצאת ממדד זה בגלל שווי שוק נמוך.

4 מניות נוספות עלולות לצאת מהמדד אם יאבדו מספר אחוזים מערכן: אפריקה השקעות, אלון רבוע כחול, מיטב דש ואי.די.בי פיתוח.

בצד הנכנסות למדד - אם מיזוג מניות ישרס ועוגן יושלם, אזי ישרס תיכנס למדד ת"א 100. גם למניית מיטרוניקס סיכוי טוב להיכנס למדד זה. (למדד ת"א 100 ייכנסו 2 מניות פחות מכמות היוצאות כיוון שהמדד מכיל כיום 102 מניות). מניות שצפויות לזכות בביקושים באמצע יוני בעקבות עליית מדרגה בשיעור אחזקות הציבור הן: אשטרום נכסים, ביג, נאוי, מנרב ודוניץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה