אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק: מיילן מציעה לרכוש את פריגו ב-29 מיליארד דולר

עסקת ענק: מיילן מציעה לרכוש את פריגו ב-29 מיליארד דולר

ההצעה של מיילן - משקפת פרמיה של 24% על מחיר השוק בניו יורק; פריגו נסחרת גם בבורסה של תל אביב ומחזיקה במפעלים בישראל. המוסדיים הבולטים המחזיקים בפריגו - מגדל עם מניות בשווי של 640 מיליון דולר והראל עם 370 מיליון דולר

08.04.2015, 18:34 | שי סלינס
בדרך לעסקת ענק בשוק התרופות הגנריות העולמי - מיילןמציעה לרכוש את חברת התרופות האירית-אמריקאית פריגובתמורה ל-29 מיליארד דולר.   
מיילן הנסחרת לפי שווי שוק של 32 מיליארד דולר בניו יורק, מציעה לשלם לבעלי המניות של פריגו 205 דולר למניה - פרמיה של 24% על מחיר הפתיחה של פריגו היום בוול סטריט. שווי השוק של פריגו נכון לפתיחת המסחר היום עומד על 24 מיליארד דולר. פריגו נסחרת גם בבורסה של תל אביב.
 
למיילן פעילות גנרית ענפה בארה"ב ושמה הוזכר בעבר כיעד רכישה פוטנציאלי של חברת התרופות הישראלית טבע
 
ממיילן נמסר כי רכישה מסוג זה צפויה ליצור "חברת תרופות מגוונת עם פלטפורמה מסחרית ושיווקית מהגדולות בעולם".
 
כחלק מהעסקה יו"ר פריגו, ג'זף פאפא, אמור לשמש כיו"ר משותף של מיילן.
 
שתי החברות העבירו לאחרונה את ליבת הפעילות שלהן אל מחוץ לארה"ב. מיילן העבירה את המשרדים שלה להולנד במרץ האחרון לאחר שרכשה חטיבה מחברת התרופות אבוט תמורת 5.3 מיליארד דולר, בעוד שפריגו עברה לאירלנד בדצמבר 2013 לאחר שרכשה את אלן (Elan) בתמורה ל-8.6 מיליארד דולר.
 
מנתונים שנאספו על ידי stocker.co.il, עולה כי מבין הגופים הישראלים מגדל מחזיקה מניות פריגו בשווי של כ-640 מיליון דולר, הראל כ-370 מיליון דולר, מנורה ועמיתים כ-350 מיליון דולר כ"א וכלל כ-250 מיליון דולר.

ג'וזף פאפא

ג'וזף פאפא

 
מפריגו נמסר בתגובה כי "קיבלנו הצעת רכש ממיילן. אנחנו נדון בתנאים. אין כל ודאות שהעסקה תצא לפועל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות