אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מתכננת להרחיק אפליקציות סקס, אלימות והימורים מילדים צילום: שאטרסטוק

גוגל מתכננת להרחיק אפליקציות סקס, אלימות והימורים מילדים

החברה השיקה תוכנית חדשה למפתחים, במסגרתה יוטל פיקוח הדוק על היישומים שמועלים לחנות Play. אפליקציות שיעמדו בדרישות ויוגדרו כ"לכל המשפחה" יקודמו באופן מיוחד. המטרה: לנקות את חנות היישומים מתוכן בלתי הולם

15.04.2015, 12:26 | נמרוד צוק

חנות האפליקציות של גוגל נחשבה ל"מערב פרוע" במשך זמן רב, בשל ריבוי תכנים שנויים במחלוקת שמוצגים בין השאר לילדים. כדי לפתור זאת, השיקה הלילה גוגל תוכנית חדשה עבור מפתחים תחת השם "Deigned for Families". במסגרתה, יוכלו מפתחים שיעמדו בדרישות בקרת תוכן קפדניות לזכות בקידום מיוחד של היישומים שלהם בחנות.

קראו עוד בכלכליסט

כחלק מהקריטריונים שנדרשים כדי להכלל בתוכניות, תכני האפליקציה צריכים לעמוד בדרישות תקן ESRB בדירוג "מותאם לכל גיל" או "לגיל 10 ומעלה" והיא צריכה לעמוד בשורה של מגבלות בעת הצגת פרסומות לילדים. לדוגמה, לא תתאפשר הצגת מודעות לסרטים או משחקים בעלי דירוג "למבוגרים בלבד", לא יותרו פרסומות לאתרי הימורים ודייטינג ולמוצרי טבק ואלכוהול, או כאלו שמציגות תכנים אלימים או מיניים מדי.

יש משחקים שממש לא מתאימים לילדים, אבל זמינים לכל גולש יש משחקים שממש לא מתאימים לילדים, אבל זמינים לכל גולש יש משחקים שממש לא מתאימים לילדים, אבל זמינים לכל גולש

בנוסף, גוגל תדרוש מהמפתחים מסמכים שיפרטו את אופני האינטראקציה של האפליקציה עם המשתמש, את האופן בו היא משתפת מידע אישי עם צדדים שלישיים ואת השימוש שהיא עושה במעקב אחר מיקום המשתמש.

"במהלך השבועות הקרובים, נתחיל להציג חוויית שימוש חדשה הממוקדת במשפחות בגוגל פליי, חוויה שתציע לאנשים דרכים חדשות לחפש, לעיין ולמצוא אפליקציות ומשחקים באיכות גבוהה המותאמים לכל המשפחה. אפליקציות שיכללו בתוכנית יזכו בנראות גבוהה יותר על ידי הורים ומשפחות", כתבה החברה בדף התוכנית, אבל לא הסבירה את הצורה המדויקת שחווית השימוש החדשה תלבש.

גוגל עורכת ניקוי אורוות

התוכנית החדשה מגיעה בעקבות שני שינויים מהותיים שגוגל ביצעה בחודשים האחרונים במדיניות של גוגל פליי; בניגוד למצב בעבר, בה כל מפתח יכל לפרסם כל אפליקציה ללא התערבות החברה (מלבד סריקה אוטומטית לאיתור נוזקות), עתה נבחנות אפליקציות נבחנות באמצעות שילוב של אלגוריתם אוטומטי וצוותים אנושיים. ואולם, מרבית המפתחים לא מבחינים בהבדל מאחר והבדיקה לוקחת שעות ספורות. בנוסף, החל מהחודש הבא יידרשו המפתחים למלא שאלונים שיאפשרו לגוגל לסווג את האפליקציות והמשחקים בהתאם לדירוגי הגיל בארה"ב ובכמה מדינות נוספות בהן מופעל דירוג דומה לתכני בידור. 

בין המפתחים שצפויים להכלל בתוכנית החדשה אפשר נמנות יצרנית המשחקים הלימודיים PBS Kids, מפתחת אפליקציות הציור קראיולה ואת Tynker, שמציעה כלים מבוססי משחק ללימוד תכנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות