אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה: פיצוי של 270 אלף דולר למשפחה של כל חייל שנהרג בתימן צילום: איי אף פי

סעודיה: פיצוי של 270 אלף דולר למשפחה של כל חייל שנהרג בתימן

עד כה נהרגו חמישה חיילים סעודים בקרבות עם המורדים החות'ים המשתלטים על השכנה מדרום; כמו כן יקבלו משפחותיהם הטבות בתחומים נוספים

20.04.2015, 20:03 | דורון פסקין

הנסיך מוחמד בן סלמאן, שר ההגנה הסעודי, הורה למשרדו להעביר לכל משפחה של חייל שנהרג במהלך הקרבות עם המיליציה השיעית (החות'ים) בתימן סכום של מיליון ריאל (כ-270 אלף דולר). נכון למועד אישור ההחלטה איבדה סעודיה 5 חיילים בתקריות שונות בגבולה עם תימן. סעודיה עומדת בראש קואליציה יחד עם מדינות ערביות נוספות הנאבקות בחות'ים, הנתמכים על ידי איראן, וכבר השתלטו על חלקים נרחבים מהמדינה. 

חיל האוויר הסעודי, צילום: worldtribune.com חיל האוויר הסעודי | צילום: worldtribune.com חיל האוויר הסעודי, צילום: worldtribune.com

אבל הפיצוי הוא רק צעד אחד שנוקטת ממשלת סעודיה למען משפחות החיילים ההרוגים: לפי החלטת הממשלה, במידה שהיו לחייל ההרוג חובות לבנקים או לגוף ממשלתי אחר הם יבוטלו מיידית.

בנוסף, בני המשפחה של ההרוג יזכו לתנאים מועדפים מבחינת אפשרויות התעסוקה והרישום למוסדות אקדמאים בממלכה ומחוצה לה, בהתאם לתנאים המקובלים בסעודיה. הממשלה הודיעה גם כי בני משפחת החייל ההרוג יזכו לעדיפות בכל האמור לקבלת סיוע בדיור באזור מגוריהם.

דורון פסקין הוא מחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת)

תגיות