אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה: דירקטוריון פריגו דוחה את הצעת הרכש של מיילן

בפעם השנייה: דירקטוריון פריגו דוחה את הצעת הרכש של מיילן

דירקטוריון חברת פארמה קבע כי ההצעה החדשה, שעומדת על 31.7 מיליארד דולר - במזומן ובמניות, נמוכה מההצעה המקורית; זאת בהתחשב בכך שמחיר מניית מיילן עלה אחרי הצעת הרכש שקיבלה מטבע

24.04.2015, 20:49 | ניר צליק

הרוחות סביב הצעת הרכש של מיילן לפריגו וזו של טבע למיילן ממשיכות לסעור: דירקטוריון פריגו דחה את הצעת הרכש השניה של מיילן, ששוגרה מוקדם יותר היום (ו').

קראו עוד בכלכליסט

הדירקטוריון קבע כי למעשה מדובר בהצעה נמוכה מההצעה המקורית, בהתחשב במחיר המניה של מיילן לפני קבלת ההצעה מטבע. על פי דירקטוריון פריגו, המחיר הנוכחי משקף לפריגו מחיר של 181.67 דולר למניה בלבד, אם מנכים את העובדה כי מאז הצעת טבע עלתה מניית מיילן על רקע קבלת ההצעה, כך שלטענת פריגו, ההצעה הנוכחית למעשה נמוכה מההצעה המקורית. זו עמדה על 205 דולר מניית פריגו, כאשר הצעה זו שוגרה לפני שבועיים.

מפעל פריגו מפעל פריגו מפעל פריגו

ההצעה המקורית של מיילן לפריגו היתה לרכוש אותה ב-29.1 מיליארד דולר, אולם באותה נקודת זמן, לפני כשבועיים, לא מסרה מיילן איזה חלק מההצעה יהיה במזומן ואיזה במניות.

מיד אחרי ההצעה הראשונית של מיילן לפריגו, שנדחתה על ידי פריגו, הגישה טבע הצעה לרכישת מיילן ב-40 מיליארד דולר. כך עלה מחיר המניה של מיילן, כך שלמעשה, ההצעה של מיילן כעת היא לרכוש את פריגו ב-31.7 מיליארד דולר מהם 8.4 מיליארד דולר במזומן והיתרה במניות, אולם מאחר שמניית מיילן מושפעת מההצעה של טבע, הרי שמיילן לא באמת הגדילה את ההצעה לפריגו אלא נהנתה מהרוח הגבית בעקבות ההצעה לרכישתה על ידי טבע.

הרציונל העומד מאחורי התגובה של פריגו הוא שהעלייה במחיר המניה של מיילן לא משקף שיפור בפעילותה ולמעשה אם היא תרכוש את פריגו, הרי שהעלייה הזו תימחק ומחיר המניה של מיילן ישוב לרמתו לפני קבלת ההצעה מטבע, ולכן הבסיס לשיפור ההצעה של מיילן צריך להיות מחיר המניה לפני תחילת העלייה, קרי, 181.67 דולר. בנוסף, רכיב המזומן הנמוך בהצעה מקטין את הסיכוי כי בסופו של דבר פריגו תירכש על ידי מיילן, מה שמוביל לירידה במחיר המניה של פריגו היום במסחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות