אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות הורידה דירוג מבני תעשייה: "הנגישות של פישמן לבנקים נחלשה" צילום: אוראל כהן

מעלות הורידה דירוג מבני תעשייה: "הנגישות של פישמן לבנקים נחלשה"

הורדת הדירוג הגיעה יום אחרי הגיוס המוסדי המוצלח של החברה האחות דרבן - של 200 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג"ח ללא ביטחונות

28.04.2015, 17:59 | אורן פרוינד

מה שהתחיל כיום מוצלח עבור החברות של אליעזר פישמן עם השלמת השלב המוסדי בגיוס החוב של דרבן, מסתיים בטון צורם עם הורדת דירוג לחברה האחות מבני תעשייה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הדירוג מעלות הורידה את דירוג האשראי של מבני תעשייה בדרגה אחת ל-A מינוס, עדיין בהשלכות שליליות בעקבות מה שהיא מכנה "אתגרי נזילות" ושחיקה בהון העצמי. מבני תעשייה היא חברה בת של כלכלית ירושלים שבשליטת פישמן והיא נפגעה ברבעון האחרון של 2014 בעקבות הפסדים שרשמה החברה הבת מירלנד שסובלת מהמשבר הכלכלי ברוסיה.

הכלכלנים של מעלות הסבירו כי "הורדת הדירוג נובעת מעליית המינוף של החברה בעקבות שיערוכים שליליים שביצעה מירלנד. הפסדים אלו הביאו לעלייה ביחס החוב לחוב והון עצמי (חוב ל-cap) של מבני תעשייה ל-78% בהשוואה ל-72% ברבעון הקודם. בשלב זה קשה להעריך אם צפויים שערוכים שליליים נוספים ברמת מירלנד, אך לא מן הנמנע שאלו יתרחשו".

עוד העריכו הכלכלנים של מעלות כי "ברבעון האחרון נגישותה של החברה לחלק מהבנקים הממנים ולשוק ההון טרם חזרה לרמה של טרום המשבר בקבוצת כלכלית, בשל חשש מהמשך שחיקת בסיס ההון בהשפעת מירלנד ומהשתייכות לקבוצת לווים גדולה (משפחת פישמן) שנגישותה למערכת הבנקאית נחלשה משמעותית. זאת בעוד שבחציון השני של השנה צפוי עומס חלויות אג"ח של 700 מיליון שקל ובשנת 2016 של כ-600 מיליון שקל. אנו מעריכים כי בידי החברה אין מספיק מקורות ברמת וודאות גבוהה לכיסוי כל צרכיה".

אתמול השלימה חברת דרבן גיוס חוב של 200 מיליון שקל בהרחבת סדרה ד' של החברה שאינה מובטחת בבטחונות ומדורגת A2 על ידי מידרוג. מדובר בפעם הראשונה שאחת החברות מקבוצת פישמן מגייסת חוב מאז החל המשבר ברוסיה בחודש נובמבר. 

אליעזר פישמן, צילום: עמית שעל אליעזר פישמן | צילום: עמית שעל אליעזר פישמן, צילום: עמית שעל
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות