אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"יש לנו בעיות קשות עם מגה. אני מקווה שנצליח למנוע את קריסתה"

מנכ"ל קבוצת אלון אביגדור קפלן התבטא לראשונה על המשבר שאליו נקלעה רשת הקמעונאות שבבעלותה. קפלן התייחס גם לארגון נשות הדסה שמחזיק בביה"ח שאותו ניהל ולנסיבות שהובילו להחלטתו לעזוב את התפקיד

29.04.2015, 07:06 | ענת רואה

"המשבר בקבוצת אלון זה משבר מסוג אחר, יש לו הרבה גורמים והוא מתחיל מחטא היוהרה", כך אמר אתמול מנכ"ל הקבוצה אביגדור קפלן שמונה לתפקידו בתחילת השנה במקומו של דודי ויסמן. קפלן אמר את הדברים בכנס בנושא ניהול משברים בארגונים שנערך באוניברסיטת חיפה, והתייחס גם למשבר בו נמצאת קבוצת הקמעונאות מגה אשר מוחזקת ע"י קבוצת אלון: "מגה מתנדנדת, יש לנו בעיות קשות מאוד עם מגה. נראה אם נצליח למנוע את קריסתה. אני מקווה שכן, שנצליח".

קראו עוד בכלכליסט

 
מגה מתמודדת עם הרעה מתמשכת בתוצאותיה בשנים האחרונות. את השנה האחרונה חתמה הרשת עם ירידה של 9% במכירות ושל 11.25% ברווח הגולמי בהשוואה לשנה שקדמה לה.

"חוק ענק בשביל בית חולים"

נושא הרצאתו של קפלן היה "חילוצים של ארגונים ממשברים המאיימים על יציבותם - דוגמאות מחיי המעשה", והוא סקר בה את המשברים העיקריים שבהם טיפל במהלך הקריירה שלו, בהם המשבר של המרכז הרפואי הדסה שנקלע להקפאת הליכים. קפלן כיהן כמנכ"ל הדסה בשנים 2013–2014, עד שהתפטר מתפקידו.

סניף של מגה (ארכיון), צילום: אוראל כהן סניף של מגה (ארכיון) | צילום: אוראל כהן סניף של מגה (ארכיון), צילום: אוראל כהן

בדבריו הבהיר קפלן מה דעתו על ארגון נשות הדסה, המחזיקות בבעלות על בית החולים: "נשים צדקניות שאוספות כסף אבל לא יודעות את הגבול איפה הפילנתרופיה נגמרת ואיפה הניהול מתחיל. כל המנכ"לים לדורותיהם, תשאלו את אלה שבחיים, יגידו לכם שכל אחד מהם סבל סבל רב מהמעורבות שלהן בתהליכי הניהול השוטפים".

קפלן הוסיף ותיאר: הייתי צריך להיות איזה 10 שנים בפנסיה, ואז ב־2013 הגיעה אליי הצעה לנהל את בית החולים הדסה. היה לי סנטימנט מאוד גדול לבית החולים הזה כי הוא הציל את כלתי ממחלה חשוכת מרפא ומעבר לעולם הבא. אני באתי עם לב חם לעזור, ופתאום מתגלה שכתוצאה מהיעדר דו"חות כספיים ובקרה החוב המצטבר לרופאים ולעובדים ולכל האחרים הגיע ל־ 1.3מיליארד שקל. זה חוב ענק לבית חולים".

"משבר של תרבות ארגונית"

"הדסה הוא בית חולים שהוא חברה לתועלת הציבור, אבל אין בעלים שיעמוד מאחורי הצרכים ללא גבול", המשיך קפלן. "זה כמו תורם שרוצה להנציח את עצמו אז הוא נותן לך סוס ואומר 'אתה תדאג לו לאוכל'. אז בנו בהדסה מגדל אשפוז ב־360 מיליון דולר, מגדל יפהפה לתפארת מדינת ישראל, אבל לא היה כסף לא לאכלס אותו, לא לסיים אותו ולא לתחזק אותו. מישהו שם כולל המנכ"ל שכיהן במשך הרבה שנים (שלמה מור יוסף - ע"ר) תכנן את מגדל האשפוז לא ברמה הכלכלית המתאימה למדינת ישראל אלא למדינה מאוד עשירה. גם בארה"ב ביקרתי בהרבה מאוד בתי חולים ולא תמצאו אחד כמו הדסה ומגדל האשפוז החדש. זה היה משבר של תרבות ארגונית קלוקלת".

על נסיבות התפטרותו מהדסה אמר קפלן כי "בשלב מסוים החליטו שיהיה חשב מלווה. אפילו לא ידעתי לתרגם לאנגלית את המונח הזה כי הוא לא קיים, זה מונח של עיריות - כשפוליטיקאים היו גונבים את הקופה היו ממנים חשב מלווה. אמרתי 'אני לא מכיר סמכות ניהול כזו, זה לא מתאים לי' והלכתי לדרכי".

מארגון הדסה נמסר בתגובה לדבריו של קפלן: "קראנו באכזבה ותמיהה רבה את דבריו של מר קפלן שעזב את בית החולים בתקופתו הקשה ביותר, והתפלאנו כי מצא לנכון להתבטא באופן קלוקל על פיו תפקידו של ארגון נשות הדסה שהינו הבעלים של בתי החולים, הינו כביכול - תתנו את הכסף ואל תשאלו וזה כמובן אינו המצב. במהלך יותר מ-100 שנות קיומו, ארגון נשות הדסה, הקים את תשתית מערכת הבריאות במדינת ישראל, כמו גם את בתי החולים של הדסה והשקיע מליארדי דולרים ואף ממשיך להשקיע בבתי החולים של הדסה, למען מדינת ישראל ותושביה. בתי החולים של הדסה, בבעלות ארגון נשות הדסה, כולל מגדל האשפוז עמדו תמיד בחזית הרפואה ומי שהרוויח ומרוויח מכך זה כל תחום הרפואה בישראל והציבור כולו". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

79 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

79.
מגה בעיר נווה כרמית פשוט קטסטרופה
אני כבר לא יכולה לקנות קרוב לבית. מאז שהחליפו את המנהל אין כלום על המדפים, המחירים בשמיים, השירות גרוע... לפעמים יש רק קופאית אחת, אין קופה מהירה... הקופה הראשית כבר לא פועלת, עושים כל דבר בקופות וזה לא בסדר שאני צריכה לחכות שעה בתור רק כדי לקבל זיכוי. בכל פעם שאני באה אין בשר כי מגה מתקמצנים על הקצבים. יש רק קצבית אחת והיא עובדת רק בחלק משעות היום. אני לא צריכה לקחת יום חופש כדי לקנות בשר. אם אתם חוסכים על כוח אדם ומייקרים את המוצרים אתם תאבדו את הלקוחות. הסופר נהיה שומם, ובצדק. חבל מאוד, אני צריכה ללכת עד סופר דיל כדי לקנות מוצרים בסיסיים שחסרים על המדף.
לקוחה , ראשון לציון  |  03.05.15
78.
ל-67, "לשתף פעולה עם כולם" זה אומר "לגנוב סוסים עם כולם" וזה מה שעשה מור-יוסף
עכשיו בשורה התחתונה באו "הדודות" מאמריקה ומשלם המסים הישראלי ושילמו את כל הגרעונות, אז הציניקנים יאמרו שמור-יוסף צדק, "הצליח" לו. כמובן שעוד "הצלחה" כזו ואבדנו, ואולי הפעם זה "הצליח" אבל אם יבוא מנכ"ל שינסה לחזור על ה-"הצלחה" אז אולי כבמקרה הילד שזעק זאב הוא יגלה שבפעם השנייה הממשלה ו-"הדודות" מעט פחות פראייריות ואז הוא יהיה המנכ"ל שעל שמו תירשם סגירת בית החולים בדברי ימי ההיסטוריה.
כלכלן  |  01.05.15
77.
הצעה מאוד פשוטה איך לייעל: להפסיק לשרוף כספים ולהפסיק לקבל עובדים חדשים יוקרתיים
לפטר עובדים, גם אם הם על משכורות גבוהות זה בעייתי. כי אנשים התרגלו למשהו, זה עלול להרוס מאוד. ראיתי שבמחלקה שלנו אחד המנהלים הלך לפנסיה, היו לפחות 5 אנשים במחלקה שהיו מסוגלים להחליף אותו, גם בלי העלאה במשכורות שלהם או העלאה זעומה. ובלי שיחסר שום דבר במהלך עבודה התקין. נהפוך הוא היה אפשר לשפר. אבל הביאו מישהו מבחוץ. ובכדי שיוכל למלא את עבדותו הוא היה צריך עוד חברת ייעוץ... וזה בשעה שאין כסף כלל. שהמנהלים הדגולים ירדו לשטח וימצאו המון עובדים זוטרים שיכולים לעשות מה שגדולי המנהלים עושים. אין לפטר מנהלים, אבל אם קורא שמישהו הולך בגלל שמצא עבודה יותר טובה או גמלאות, לא להביא שום תחליף מבחוץ. וגם לא חברות ייעוץ. יש מספיק כוח נאמן בפנים. צריכים רק לרדת לשטח.
סודות פנימיים  |  30.04.15
לכל התגובות