אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מבטיח תפקיד נוסף לכחלון:  יעמוד בראש ועדת השרים לענייני הפרטה

נתניהו מבטיח תפקיד נוסף לכחלון: יעמוד בראש ועדת השרים לענייני הפרטה

על פי ההסכם הקואליציוני שנחתם אמש עם מפלגת כולנו, שר האוצר המיועד יעמוד בראש הוועדה, במקום ראש הממשלה ששימש עד כה בתפקיד זה; הנושא הבוער ביותר שבו יידרש לטפל הוא הנפקת מניות החברות הממשלתיות

30.04.2015, 11:43 | הדס גליקו

משה כחלון יו"ר מפלגת כולנו צפוי לעמוד בראש ועדת שרים לענייני הפרטה. כך נחתם אמש במסגרת ההסכמים הקואליציונים בין מפלגת כולנו לליכוד. בעבר עמד בראש ועדה זו ראש הממשלה ושר האוצר שימש כממלא מקומו. מעמדו של כחלון כיושב ראש הוועדה יאפשר לו לבחור את חבריה. חברי הוועדה בממשלה היוצאת היו ראש הממשלה ששימש כאמור כראש הוועדה, שר האוצר יאיר לפיד ששימש כממלא מקומו, שר הכלכלה לשעבר נפתלי בנט ושר החקלאות לשעבר יאיר שמיר.

קראו עוד בכלכליסט

שורת ההחלטות הבולטת בפניה ניצבים חברי הועדה שתתכנס היא חלק מהתכנית הרב שנתית להנפקות מיעוט של חברות ממשלתיות שאושרה על ידי הקבינט החברתי כלכלי באוקטובר 2014.

על פי ההחלטה של הקבינט סווגו החברות לחברות ממשלתיות שבהן למדינה אינטרס בשמירה על שליטה ממשלתית לטווח ארוך ובהן יימכרו חלק מאחזקות המדינה באמצעות הצעות לציבור או בשילוב עם גיוס הון לחברה בדרך של הנפקת ני"ע לציבור בשיעור כולל שבין 25%-49% מהאחזקות בחברה. חברות הנכללות ברשימה זו הן חברת חשמל לישראל, תע"א, רפאל, מקורות, חברת הדואר ונתגז. בחברות ממשלתיות בהן לא קיים למדינה אינטרס בשמירה על שליטה ממשלתית לטווח ארך תיערך הפרטה באמצעות הנפקה. ברשימה זו נכללות החברות נמל אשדוד, נמל חיפה, החברה לשירותי איכות הסביבה, תעש ועוד.

ההנפקות הבולטות מתוכננות לקידום בשנת 2015 הן נתגז, תעש, נמל אשדוד, דואר ישראל וחלמיש. התכנית ל-2016 היא קידום הנפקתן של תע"א, מקורות, הדואר, החברה לשירותי איכות סביבה ונמל חיפה. וב-2017 תעסוק הועדה בקידום הנפקת רפאל, רכבת ישראל וחברת חשמל.

משה כחלון. תפקיד נוסף, צילום: אמיל סלמן משה כחלון. תפקיד נוסף | צילום: אמיל סלמן משה כחלון. תפקיד נוסף, צילום: אמיל סלמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כחלון ייעשה מגה פיגוע בכלכלה הישראלית .נזקים בלתי הפיכים לדורות כאן.
חברות הנכללות ברשימה זו הן חברת חשמל לישראל, תע"א, רפאל, מקורות, חברת הדואר ונתגז. בחברות ממשלתיות בהן לא קיים למדינה אינטרס בשמירה על שליטה ממשלתית לטווח ארך תיערך הפרטה באמצעות הנפקה. ברשימה זו נכללות החברות נמל אשדוד, נמל חיפה, החברה לשירותי איכות הסביבה, תעש ועוד. כחלון מתחיל להתגלות כ"קוסם שרלטן" כל בר דעת המביט על דרך בחירת משימות כחלון מבין שיש כאן פופוליסט שכל עיסוקו לגזור תהילת פופוליזים - נקודה. בכלל מדינות המערב בעולם בטרם מבצעים "מכירת חיסול" לנכסי המדינה יושבים וחושבים עם ראיה למרחקים .. כאן ישראל- מדינת זימבבואה לתפארת פופוליסטים שעסוקים לעשות רפורמות/מהפכות שאין בהן כל ערך מוסף לאזרחים/צרכנים. מישהו חושב שחברה פרטית תשווק לנו חשמל במחיר זול יותר ?? מישהו חושב שמשאבי המדינה מים/גז צריכים להיות בידי טיקונים שירכשו משאב זה מהמדינה במחיר נזיד עדשים ??
מביט מהצד  |  30.04.15
3.
לכחלון-יבוא 4 קבלני בניה סינים-יראה לאחרים את הדרך=ומהיכן משתין,, הגדי(דג)
קבלנים סינים ניפגשו עם בובו =והציעו לבובו 100מר ב110000$ לזה יש להוסיף עלות קרקע מדינה-ופיתוח 130-150000 שח יש קרקעות מדינה באזור בית שמש =בקסטינה =בעפולה= בין הרצליה לנתניה לאולגה לקסריה= כשהגזלנים והחמדנים יראו איך הסינים מרימים 20 קומות ב 12 חודש הם יבינו איך הגדי משתין ,ואיך הפילה מניקה!!(בין רגלים קידמיות) קיבלנו הסבר (וראינו) בנידון בהיותינו בסין נב היונקים היבשתיים הולכי על 4 -מניקות כמו אצל הפרה חלק אחורי- הפילה לשם שינוי בין הרגליים הקדמיות
כותבי תרחישים1-12-15  |  30.04.15
2.
מחסור הדיור=מכוון=בהוראתו=ונימוקו=של בובו-הנימוק שניתן:דאגה לעמיד הבנקים,לא דאגה לאזרח
זה פגיעה בתלכיד הלאומי זה מחייב וועדת חקירה לאחר הפירסום שלנו ח כ דרש לחקור את בובו בנושא בשנת 2011 התחלות הבניה היו 46800 דירות לאור ההוראה להקטין הבניה =להקטין הבניה= בשנת 2012 הבניה ירדה ל 43400 דירות וממוצע הבניה ב 6 השנים האחרונות מחת ל 43000 דירות להזכיר-אריק שרון בנה בשנתיים 160000 דירות (בש 1997-8) מדוע השר ממעמ 0 החליט על 0 =ולא הגדיל ולא דרש הגדלת בניה? האם הוא ידע על ההוראה להקטנת הבניה ! כפי ש חכ דרש חקירה?!!! באם ההוא ממעמ 0 יש לו קשר לבנקי -?!!!! המבין ישקול ויחליט כתבתינו זו מתפרסמת מ 2012 ראו היכן קראתם
כותבי תרחישים1-12-15  |  30.04.15
1.
למה להנפיק את עצמנו לדעת???
חייבים להיות מספר חברות שלא יונפקו!!! במיוחד החברות הביטחוניות שצריכות להיות באחזקת המדינה בבלעדיות ונקיות משיקולים זרים מלבד בטחון המדינה - חברות כמו רפא"ל, תע"א, תעש וכו'... לא הכל כסף, ייתכן מאש שבעתיד נצטער על חלק מההפרטות כאשר מדינות בעולם לא ימכרו לנו נשק - תלמדו מהעבר!!!
שרון , נתניה  |  30.04.15