אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט אישרה: רכשנו את N-Trig הישראלית צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

מיקרוסופט אישרה: רכשנו את N-Trig הישראלית

"וול סטריט ג'ורנל": מיקרוסופט שילמה כ-30 מיליון דולר עבור חלק מהנכסים והטכנולוגיות של החברה ולא רכשה את החברה הכפר-סבאית במלואה. בידי N-Trig יותר ממאה פטנטים בתחומי הממשק

03.05.2015, 10:35 | הראל עילם

מיקרוסופט אישרה במהלך סוף השבוע רשמית כי רכשה את N-Trig הישראלית, חודשיים לאחר שהמגעים בין החברות נחשפו לראשונה ב"כלכליסט". פרטי העסקה לא פורסמו, אבל לפי ההערכות ב"וול סטריט ג'ורנל" מיקרוסופט שילמה כ-30 מיליון דולר עבור חלק מהנכסים והטכנולוגיות של החברה ולא רכשה את החברה מכפ"ס במלואה.

קראו עוד בכלכליסט

רוב עובדי N-trig - אילו ששרדו את גל הפיטורים האחרון - צפויים להשתלב במשרדי מיקרוסופט בהרצליה. מדובר ככל הנראה בכ-150 איש. גורם בחברה אישר בפני "כלכליסט" כי הפיטורים היו חלק מרה-ארגון לקראת השלמת העסקה, שהתגלתה סבוכה וארוכה מהצפוי.

העטים החכמים של אנטריג העטים החכמים של אנטריג העטים החכמים של אנטריג

ההערכות לגובה העסקה נעו בצורה חדה במשך חודשים, כאשר מספר גופים דיווחו על כך שהעסקה תסתיים ברווח למשקיעים (שהשקיעו ב-N-Trig לאורך השנים יותר מ-160 מיליון דולר) ואילו אחרים טענו שהעסקה תעמוד על מיליוני דולרים בודדים.

N-Trig קמה ב-1999 כחברת טכנולוגיה למסכי מגע. מאז עברה מספר שינויים אסטרטגיים ובשנים האחרונות התמקדה ביצור עטי סטיילוס דיגיטליים. קרוב ל-80% מכל ההכנסות שלה הגיעו כבר ממיקרוסופט, שהחזיקה ב-6% מהחברה ורכשה ממנה את עטי הסטיילוס ששימשו את מחשבי הלוח האחרונים בסדרת סרפס.

בידי N-trig יותר ממאה פטנטים בתחום המגע ויש לה קשרים עסקיים הדוקים עם יצרניות חומרה מוכרות כגון לנובו, אינטל וסוני.

למרות זאת, התקשתה אי פעם לרשום הצלחה מסחרית משמעותית. בשנים האחרונות החברה דיווחה על הפסדים ולאחר שנכשלה בנסיונה לעבור הנפקה, רבים העריכו כי בקרוב תפשוט רגל.

זו החברה השלישית שמיקרוסופט רוכשת בישראל בשנה האחרונה, לאחר יותר מחמש שנים בהן לא רכשה חברה בארץ. מנכ"ל מרכז המו"פ של מיקרוסופט ישראל, יורם יעקובי, אמר ל"כלכליסט" לאחרונה כי החברה מתכוונת להמשיך ולבצע רכישות ולהגדיל את מרכז הפיתוח המקומי בעוד עשרות עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות