אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 חודשים אחרי סיום המונדיאל: הושלמה בניית האצטדיונים בברזיל צילום: איי אף פי

10 חודשים אחרי סיום המונדיאל: הושלמה בניית האצטדיונים בברזיל

אצטדיון קורינתיאנס בסאו פאולו וארנה דה ביישאדה בקוריטיבה, הושלמו רק עכשיו לפי העיצוב המקורי. ברזיל הוציאה 3 מיליארד דולר על אצטדיונים לטורניר שהתקיים אשתקד

03.05.2015, 11:13 | שירות כלכליסט

הושלמה הבנייה של כמה מהאצטדיונים שיועדו למונדיאל בברזיל, 10 חודשים לאחר קיומו של הטורניר.

קראו עוד בכלכליסט

אצטדיון קורינתיאנס בסאו פאולו וארנה דה ביישאדה בקוריטיבה, הושלמו רק עכשיו לפי העיצוב המקורי. שני האצטדיונים שימשו לאירוח משחקים במונדיאל, ועבודות ההשלמה עוכבו בשל כך. ברזיל הוציאה 3 מיליארד דולר על אצטדיונים לטורניר שהתקיים ביוני השנה שעברה, כשמפגינים מוחים נגד ההוצאה הממשלתית הגבוהה. התנגשויות בין המשטרה והמפגינים אירעו בסאו פאולי, ריו דה ז'נרו ובערים מארחות נוספות.

אצטדיון בקורטיבה , צילום: אי פי איי אצטדיון בקורטיבה | צילום: אי פי איי אצטדיון בקורטיבה , צילום: אי פי איי

הממשלה בברזיל קיוותה שהאצטדיונים החדשים, שמהווים שיפור לעומת הישנים, יהפכו למורשת של המדינה. אולם בארנה די ביישאדה הוסיפו רק עכשיו גג ניתן להזזה, לאחר שהבנייה נדחתה לפני המונדיאל בשלל בעיות בטיחות. כמו כן, באצטדיון קורינתיאנס הוסיפו רק עכשיו פאנלים מזכוכית למבנה הגג.

המגרש בשווי 450 מיליון דולר הוא בבעלותה של קורינתיאנס, ומספר הצופים במשחקים אכן עלה, אולם היא לא משיגה רווחים מהמקום מכיוון שהכספים עדיין משמשים כדי לשלם על הבנייה.

פלמנגו, הקבוצה הפופולארית ביותר במדינה, משחקת באצטדיון מרקנה, שבו נערך גמר המונדיאל. לטענת הקבוצה, לפי החוזה הנוכחי עם הבעלים של האצטדיון, הם מרוויחים סכום זעיר ממכירת כרטיסים. במקביל, בחודש שעבר הועמדו למכירה שני אצטדיונים, לאחר שחברת Constructor OAS הכריזה שהיא מוכרת את האחזקה שלה בארנה פונטה נובה ובארנה דאס סונאס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות