אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממטוסי קרב ועד גמלים: על מה ממליצה גוגל לחפש בכל מדינה?

ממטוסי קרב ועד גמלים: על מה ממליצה גוגל לחפש בכל מדינה?

מנגנון ההשלמה האוטומטי של מנוע החיפוש מציג המלצות משונות מאוד ברחבי העולם: נערות ליווי בברזיל, קבורה באירלנד, הפריות מבחנה באוסטרליה, פלייסטיישן 3 בלבנון, נדל"ן באנטארקטיקה ובישראל דווקא גמלים

04.05.2015, 22:00 | רפאל קאהאן

אנשי אתר הערכת המחירים fixr.com ביצעו ניסוי מעניין: הם השתמשו בתכונת ההשלמה האוטומטית של גוגל כדי להשלים את המשפט "כמה עולה X במדינה Y". הבדיקות הניבו שלל תוצאות מוזרות מאוד. למשל, לפי גוגל, מומלץ לישראלים לחפש יותר מכל, גמלים.

קראו עוד בכלכליסט

חשוב לציין שהנתונים של פיקסר אינם אחידים: בדיקות שנערכו ב"כלכליסט" גילו שחלק מהתוצאות מופיעות ברשימת שלוש-ארבע ההמלצות הראשונות, אם כי לא במקום הראשון. בחלק מהמקרים, ההמלצות כלל לא הוצגו. ואולם, המלצות חיפוש יכולות להשתנות מאזור לאזור וממשתמש למשתמש - ולא תלויות רק בחיפושים הנפוצים ביותר.

חיפוש פופולרי בברזיל: אהבה בתשלום חיפוש פופולרי בברזיל: אהבה בתשלום חיפוש פופולרי בברזיל: אהבה בתשלום

מבחינת העולם הראשון ומייצגיו אירופה המערבית, אמריקה ומדינות מזרח אסיה, אוסטרליה וניו זילנד, המלצות השלמת החיפוש המעניינות ביותר היו באירלנד למשל, שם ממליצה גוגל למשתמש לדעת כמה עולה קבורה או בצרפת, שם התעניינו במחירו העדכני של הקרואסון.

גמלים, רבותי, גמלים! גמלים, רבותי, גמלים! גמלים, רבותי, גמלים!

ביפן הומלץ להתעניין במחיר אבטיחים ובדרום קוריאה - במחיר ניתוח אף. באוסטרליה התעניינו במחיר הפרייה חוץ גופית, ואילו בניו זילנד מתעניינים דווקא בקשירת צינורית הזרע. בארה"ב רוצים לדעת את מחיר הפטנטים, ובקנדה רוצים לדעת כמה עולה דרכון.

ההמלצה הפופולרית לחיפוש באוסטרליה: הפריות מבחנה ההמלצה הפופולרית לחיפוש באוסטרליה: הפריות מבחנה ההמלצה הפופולרית לחיפוש באוסטרליה: הפריות מבחנה

המדינות המתפתחות וביניהן גם ישראל, ברזיל, דרום אפריקה או ארגנטינה התעניינו דווקא במוצרים פשוטים יותר. הברזילאים, כמו רבים אחרים בעיקר ממזרח אירופה התעניינו במחירים של שירותי ליווי. הדרום אפריקאים מאוד רוצים לדעת מה מחירה של פרה ובישראל כנראה שמחירם של גמל או דירה יותר מעניין. עם זאת הארגנטינאים רוציםי לדעת מה מחירה של בירה, מה שמעמיד אותם בשורה אחת עם הטורקים, הוויטנאמים, הבלגים והג'מאיקנים.

ברוסיה הומלץ למשתמשים לחפש את מחיר הטסת מטוס מיג בסין - את מחירו של האייפון בפרט ומוצרי אלקטרוניקה בכלל. בהודו מומלץ לחפש את מחירה של פרה ובאיחוד האמירויות מככבים מחירי מכוניות ספורט אקזוטיות כגון פרארי, למבורגיני או משחקי פלייסטיישן. באיראן ממליצה גוגל לגלות כמה עולה להשתיל כליה.

שלא במפתיע הסורים חיפשו לדעת מה מחירה של כיכר לחם ואילו במאוריטניה נראה שמחירי העבדים מדאיגים את המקומיים. בכלל באפריקה נראה שהחיפושים מתמקדים בעיקר במחירי המזון, חתונה, בניית בית או עלות הדלק. לסיום, תתפלאו לשמוע שאפילו באנטרטיקה יש תוצאות: כמה עולה לקנות שם נדל"ן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות