אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נצבא זכתה במכרז על התחנה המרכזית החדשה בת"א ותשלם 320 מיליון שקל צילום: עמית שעל

נצבא זכתה במכרז על התחנה המרכזית החדשה בת"א ותשלם 320 מיליון שקל

קבוצת לוזון שהציעה 315 מיליון שקל פרשה. קודם לכן החליט השופט בנימין ארנון החליט לערוך באולמו את ההתמחרות בין נצבא ושתי מציעות נוספות המתמודדות על התמח"ת, והחליט שהמחיר יתחיל ב-200 מיליון שקל למרות שההצעה הגבוהה ביותר היתה 192 מיליון שקל

07.05.2015, 13:08 | ענת רואה

נצבא זכתה במכרז על נכדי התחנה המרכזית החדשה בת"א ותשלם 320 מיליון שקל. קבוצת לוזון שהציעה 315 מיליון שקל פרשה.

קודם לכן התרחשה דרמה באולמו של שופט בית המשפט המחוזי בלוד, בנימין ארנון: ההתמחרות על נכסי התחנה המרכזית החדשה בתל אביב (התמח"ת) נמצאת בעיצומה כשהמחיר עלה מ-192 מיליון שקל שהיה ההצעה הגבוהה ביותר לפני ההתמחרות ללא פחות מ-320 מיליון שקל (עלה ב-130 מיליון שקל), אותם הציעה כאמור נצבא, בשליטת קובי מימון, שהיתה בעלת השליטה בתמח"ת ונראתה נחושה לרכוש אותה כמעט בכל מחיר.

קראו עוד בכלכליסט

מול נצבא התמודדת קבוצת ע. לוזון שגם היא נראתה נחושה לרכוש את התמח"ת והצעתה האחרונה עמדה על 315 מיליון שקל. בעקבות ההצעה של נצבא ביקשו הצדדים לצאת להפסקה.

המתמודדת השלישית, עמרם אברהם חברה לבניין, פרשה כשהמחיר נסק ל275 מיליון שקל.

את ההתמחרות ניהלו הנאמנים עו"ד יוסי בנקל שהצטרף לתיק לפני כשנה וחצי והוביל לביטול המכירה לנצבא תמורת סכום נמוך בהרבה, וכן רו"ח חיים קמיל שתמך במכירה לנצבא ורו"ח עליזה שרון.

מתחם התחנה המרכזית החדשה בתל אביב, צילום: עמית שעל מתחם התחנה המרכזית החדשה בתל אביב | צילום: עמית שעל מתחם התחנה המרכזית החדשה בתל אביב, צילום: עמית שעל

מדובר בהתפתחויות דרמטיות ביותר על רקע העובדה שכל נכסי התמח"ת כמעט ונמכרו לפני ימים בודדים תמורת 192 מיליון שקל. זאת כשזמן קצר קודם לכן הם כמעט נמכרו לנצבא תמורת 153 מיליון שקל.

השופט ארנון שלפניו עמדו 3 הצעות של המתמודדות לרכוש את התמח"ת תמורת 191 עד 192 מיליון שקל, החליט שתערך התמחרות והמחיר ההתחלתי יעמוד על 200 מיליון שקל.

עוד הוא קבע שההצעות יוגשו בקפיצות של 5 מיליון שקל. חלק מהמציעים לא כל כך אהבו את העובדה שהמחיר ההתחלתי מתחיל 8 מיליון שקל מעל ההצעה הגבוהה ביותר, וגם לא הבינו מדוע השופט החליט שהצעות ינתנו בקפיצות של 5 מיליון ולא 1 מיליון שקל בלבד.

אלא שבמהלך ההתמחרות התברר עד מהרה שהשופט ידע כנראה שהתמח"ת שווה יותר מכפי שהמציעות הציעו תמורתה וכך במהירות החלו המציעות להעלות את הצעותיהן זו כנגד זו.

קבוצת לוזון מיוצגת על ידי עו"ד ארז חבר; נצבא מיוצגת באמצעות משרד גורניצקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות