אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מבחן רכב: סיטרואן־פיז’ו מחממת מנועים

עם הגדלת תקציבי הפיתוח צוידו C4 ופיז’ו 308 במגדשי טורבו ובתיבות הילוכים מודרניות

10.05.2015, 23:08 | תומר הדר

סיטרואן C4, מכונית משפחתית רגילה לחלוטין, פרט להגה “צף”, נחשבה מאז ומתמיד לעוף מוזר בחברה שחרתה על דגלה ייצור מכוניות בעלות גימיקים ועיצובים לא שגרתיים. המשפחתית של סיטרואן, שבדור החדש בוטלה גם המוזרות של ההגה, התגלתה כמכונית טובה מאוד, פרט לחיסרון אחד מהותי: בגלל היעדר תקציבי פיתוח הסתפקה סיטרואן עד כה במנועי 1.6 ליטרים מיושנים ותיבות הילוכים בעלות ארבעה הילוכים בלבד.

אלא שכעת, הודות לתקציב פיתוח מכובד שהגיע ממשקיעים סינים, יכול קונצרן פיז'ו סיטרואן להציג מנועים חדשים וגם תיבות הילוכים ראויות. המנועים, בנפח של 1.2 בלבד, מצוידים במגדש טורבו ובמאפיין חריג: שלוש בוכנות בלבד. מנועי שלוש בוכנות הם אמנם בעלי צריכת דלק נמוכה, אלא שלעתים עלולים להרגיש בהם רעידות. במקרה של C4 המחודשת, מנוע ה־1.2 ליטרים מתאים לה הרבה יותר מהמנוע הקודם.

סיטרואן C4 סיטרואן C4 סיטרואן C4

מדובר במנוע שקט מאוד, שבעת מאמץ מייצר רעש ספורטיבי, אך מנוע אינו מנוע ללא תיבת הילוכים ראויה. ב־C4 מדובר בתיבה מודרנית בעלת שש מהירויות, שעושה עבודה מצוינת עם המנוע החדש. התלונה היחידה נוגעת לרעידות של המנוע במהירות נמוכה. בפיז'ו 308, בעלת מנוע ותיבה דומים, כמעט ואין רעידות כאלה. כל היתר מוכר היטב מ־C4 ששווקה בישראל בשנים האחרונות: תא נוסעים נוח מאוד ואיכות נסיעה המזכירה שלקוריאנים בהחלט יש עוד מה ללמוד. בשורה התחתונה: המנוע החדש מאפשר ל־C4 לתפוס סוף־סוף מקום ראוי.

סיטרואן C4

 

  • מנוע: בנזין, נפח 1,199 סמ"ק, הספק מרבי 130 כ"ס, מומנט מרבי 23.5 קג"מ
  • ביצועים: מהירות מרבית 197 קמ"ש, זינוק ל 100 קמ"ש 10.9 שניות
  • צריכת דלק: נתוני יצרן 20.4 ק"מ לליטר. נתוני מבחן: 12.1
  • בטיחות: 6 כריות אוויר, 5 כוכבים במבחן ריסוק פומבי
  • קבוצת זיהום: 4
  • מחיר: 130 אלף שקל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
גיר AL4 של הקונצרן הצרפתי הרס את המותגים הצרפתיים הללו במשך יותר מעשור.
לא נמאס ללובנסקי למתג את המכונית הזאת כשיא הטכנולוגיה? את הגימיג הפרסומי הזה הם מנגנים לנו כבר שנים, בלי שום בסיס או אחיזה במציאות. קונצרן הרכב הצרפתי שהעז להציף את העולם עם גיר AL4 במשך עשור שלם, כאשר היה ידוע לו שהגיר האוטומט הזה עם כשל תוכנה וחיישנים ולעולם לא עובר את ה 120 אלף ק"מ. כל מי שקנה רכב צרפתי עם גיר שכזה היה חייב לשפץ אותו. לא יאמן איך קונצרן יכול בעזרת פרסום לסמא את דעת ההמונים. למכור שוב את מרכולתו ולא יאמן שיש קונים בישראל, מדינה שלא בדיוק בנויה מפראיירים. מהנדס מכונות שנפגע מרכב צרפתי - רנו.מגאן.
יוסי , תל אביב  |  27.06.15
6.
למס 4
היום בעידן הליסינג אין דבר כזה רכב סחיר כל המכוניות מאבדות המון מערכן אדם חכם לא קונה אוטו חדש וזה שמתעקש לקנות רכב חדש לא צריך להחליפו בחדש כל שנה שנתיים אשר לאמינות אין אחד מעיד על השני הc4 רכב מעולה אין קשר בין זו שהיתה לך לזו הנוכחית חוץ מהמדבקה c4 מנוע וגיר חדשים המקבלים תשבוחות גדולות בכל העולם וכבעלים. של פיזו סיטרואן משנת 1981!!!! המון דגמים ונסיון הנסיון ושביעות הרצון שלי ושל משפחתי הוא לא פחות מ 10 וכך גם של חברי אל תלכלך סתם
אחד העם  |  29.05.15
לכל התגובות