אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שי ניצן שוקל: לחקור התנהלות רות דוד בעת שכיהנה כפרקליטת מחוז ת"א צילום: עמית שאבי

שי ניצן שוקל: לחקור התנהלות רות דוד בעת שכיהנה כפרקליטת מחוז ת"א

פרקליט המדינה יכנס התייעצות עם גורמים במשטרה, על מנת לבחון טענות ופרסומים על התנהלות בעייתית לכאורה של דוד בעת שכיהנה כפרקליטת מחוז. בין הטענות: הסדרי טיעון מקלים לכאורה שאישרה ללקוחות של עו"ד רונאל פישר, שהפך לשותפה לאחר שפרשה מהתפקיד

12.05.2015, 21:21 | משה גורלי, תומר גנון וזוהר שחר לוי

פרקליט המדינה, שי ניצן, שוקל להורות למשטרה לחקור את התנהלותה של עו"ד רות דוד בתקופה שבה כיהנה כפרקליטת מחוז ת"א (פלילי). ניצן יכנס בימים הקרובים התייעצות עם גורמים במשטרה, על מנת לבחון מידע ופרסומים שונים על התנהלות בעייתית לכאורה של דוד בעת שכיהנה כפרקליט מחוז. מדובר בין היתר בטענות על הסדרי טיעון מקלים לכאורה שאישרה דוד ללקוחות של עו"ד רונאל פישר, שהפך לשותפה לאחר שפרשה מהפרקליטות. דוד הייתה פרקליטת מחוז ת"א בין השנים 2002-2010. למשרדו של פישר חברה בסוף 2013.

קראו עוד בכלכליסט

רות דוד , צילום: אוהד צויגנברג רות דוד | צילום: אוהד צויגנברג רות דוד , צילום: אוהד צויגנברג

דוד שוחררה אתמול למעצר בית, לאחר שנחקרה בפרשת פישר בחשד לביצוע עבירות שוחד ושיבוש מהלכי משפט. על פי החשד דוד העבירה ללקוח שלה, יאיר ביטון, מידע רגיש על חקירת המרמה והלבנת ההון עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל, שהודלף מקצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה. כן חשודה בלום שהציעה לפרקליט שמלווה את חקירת ב.יאיר, עו"ד נסים מרום שהיה כפוף לה בעבר, לעזוב את תפקידו ולשמש כיועץ המשפטי של חברת נתיבי ישראל (מע"צ). בנוסף חשודה דוד שלקחה חלק בפגישה שנערכה בביתו של פישר, ערב מעצרו לפני כשבועיים, בניסיון לתאם גרסאות בין מעורבים שונים.

אישומים נגד אישי ציבור בכירים

במסגרת תפקידה בעבר כפרקליטת מחוז, בלום-דוד ליוותה חקירות רגישות וחתמה על כתבי אישום נגד איש ציבורי בכירים. בין התיקים: כתב האישום נגד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, שהורשע בגניבת 2 מיליון שקלים ונגזרו עליו 5.5 שנות מאסר; עסקת הטיעון עם עמרי שרון, שהורשע בעבירות על חוק מימון המפלגות ושבועת שקר, בפרשת עמותות הקש שהוקמו למימון התמודדותו של אביו, אריאל שרון, בפרימרייז של הליכוד בשנת 1999; פרשת העמותות של אהוד ברק שנסגרה מחוסר ראיות; והתיק נגד שר המשפטים לשעבר, חיים רמון, שהורשע בביצוע מעשה מגונה בפרשת הנשיקה.

ביוני 2010 פרסם מבקר דאז, מיכאל לינדשטראוס, דו"ח חמור שבו קבע כי נמצאו ליקויים משמעותיים וכשלים אישיים בטיפול בהאזנות הסתר בפרשת הנשיקה. המבקר קבע כי מקור הליקויים בכשלים אישיים בתפקודם של כמה מעורבים, ביניהם בלום-דוד. לינדשטראוס מצא ששיחות שסווגו כנוגעות וכרלוונטיות לא תוקצרו ולא תומללו על-ידי המשטרה, אלא לאחר פניית סנגוריו של רמון לאחר שהנושא התגלה. תוכנן לא נבחן בידי הפרקליטות בעת שזו שקלה אם להגיש כתב אישום נגד רמון, וחומרי החקירה הרלוונטיים לא הועברו במועד לידי צוות ההגנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
מר גורלי , בשולי פרשת ״פישר-דוד״ מקופלת פרשה כואבת בהרבה ״ רותם מול רשות המיסים״
כל מי שקצת מכיר את המערכת יודע שבגלל כמות הכסף האדירה עליה מופקדת הרשות, אינטרסים רבי עוצמה מעורבים ומשתיקים חקירות. החשש של אזרחים רבים ואני אחת מהם היא הידיעה הברורה שאגפי החקירות של הרשות מנצלות את כוחן וגישתם למאגרי מידע לרדוף מבקרים ולמרר את חייהם.
13.05.15
11.
שירת "הוא זכאי" שבקעה מהפרקליטות היא רק סימפטום לתרבות המאפיה במסדרונות החוק
המערכת כולה מצמצמת נזקים, אין עסקאות יש 'טעויות', מנסים לגמור הכל מהר. לחשושים קיימים כבר שנים, רדיפות אישיות בפרקליטות זו עובדה מוכרת למי שבביצה, קבוצת ה15 נמוגה בשיתוף פעולה פרקליטות שופטים. הכל מריח רע כבר שנים, מעשי זוועה נגמרים בכלום וחפים מפשע או פשעים קלים שעל סף רף הפלילים(נעל על שופט, חלוקת דירה) מטופלים למען יראו ויראו. עורכי דין שמיוחצנים בתקשורת ומתחכחים בפוליטיקאים, פושעים ושופטים, מצליחים באחוזים גבוהים מדי, יותר מדי תיקים נסגרים בעיסקאות מצחיקות. ו כ ו ל ם מתנגדים לגוף ביקורת (גם הפרקליטות וגם השופטים), מעניין שאור השמש הוא חומר החיטוי הטוב מכולם אצל האחרים כמובן. רק אצל האחרים.
פחד, חנופה, שתיקה וענישה לחושפי שחיתות  |  13.05.15
לכל התגובות