אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שעון אפל עושה חיים קלים לגנבים צילום: נמרוד צוק

שעון אפל עושה חיים קלים לגנבים

בגלל שהיצרנית לא התקינה את יישומי ההשבתה מרחוק שלה על האפל ווטש, ניתן לאפס ולמכור אותו בקלות לאחר גניבה. אפילו תכונת Find My iPhone לא תוכל לעזור, שכן לשעון אין מערכת מיקום משל עצמו

14.05.2015, 18:16 | הראל עילם
פירצה קוראת לגנב: קבוצה של מומחי טכנולוגיה ובלוגרים פרסמו בימים האחרונים אזהרות לגבי האבטחה הירודה בשעון החכם של אפל. לפי הבלוג iDownloadBlog, גנבים יכול לעקוף בקלות את כלי האבטחה של השעון על ידי סנכרון עם מכשיר אייפון חדש.

קראו עוד בכלכליסט

אפל השיקה לפני כשנה וחצי את Activation Lock - כלי אבטחה להשבתה מרחוק, שפותח בין היתר בשל לחץ מצד הרשויות בניו יורק וסן פרנסיסקו.

אל תשאירו אותו לבד. אפל ווטש, צילום: איי פי אל תשאירו אותו לבד. אפל ווטש | צילום: איי פי אל תשאירו אותו לבד. אפל ווטש, צילום: איי פי

הכלי נועד להרתיע גנבים מפני גניבת מכשיר אייפון - במקרה של גניבה והפעלת שירות איתור וחסימת המכשיר דרך Find my Iphone, מערכת ההפעלה חוסמת את השימוש במכשיר עד שהמשתמש מכניס את פרטי החשבון והסיסמה שלו. החסימה מופעלת גם אם הגנב מנסה לאתחל את המכשיר או למחוק את כל הפרטים. הכלי גם מאפשר למשתמשים המקוריים לנעול מרחוק את המכשיר ולמחוק את כל המידע הפרטי.

כלי האבטחה הוביל לירידה חדה בהיקף גניבות האייפונים, לפעמים בשיעור של עשרות אחוזים. למרות זאת, אפל לא הוסיפה אותו לשעון החכם. גנבים יכולים לאתחל את השעון ולסנכרן אותו מול אייפון חדש, ללא צורך בסיסמה ועם עקיפת כל אמצעי האבטחה, הסיסמה ומסכי הנעילה של השעון. כתבי הבלוג iDownloadBlog הראו כיצד ניתן בקלות ובתוך דקות בודדות לאפס את הגדרות המכשיר ולסנכרן אותו עם מכשיר אייפון חדש המוגדר ששייך למשתמש אחר לחלוטין - ללא שום אישור מיוחד או מתן סיסמה.

חמור מכך, בהתחשב בכך שלשעון עצמו אין כל חיישן מיקום כגון GPS, גם לא ניתן לאתר אותו מרחוק דרך כלי "מצא את האייפון" שלי, וכך בתיאוריה לחסום אותו מידי גנבים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות