אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצהרת ההון של בני הזוג אובמה: השקעה סולידית באג"ח ומשכנתא ל-30 שנים צילום: בלומברג

הצהרת ההון של בני הזוג אובמה: השקעה סולידית באג"ח ומשכנתא ל-30 שנים

לפי ההצהרה של הזוג הנשיאותי לשנת 2014, הם משלמים ריבית של כ-5.7% במשכנתא על ביתם בשיקאגו; השווי הכולל של נכסיהם מוערך בעד 7 מיליון דולר; ואילו בני הזוג קלינטון הרוויחו לפחות 30 מיליון דולר מאז ינואר שעבר

16.05.2015, 11:03 | שירות כלכליסט

מהו גובה המשכנתא של בני הזוג הנשיאותי, ברק ומישל אובמה? על פי הצהרת ההון שלהם לשנת 2014 שפורסמה אתמול (ו') מדובר בסכום של 500 אלף דולר עד מיליון דולר עבור משכנתא ל-30 שנים בריבית של 5.652% על ביתם בשיקאגו, בו לא בילו יותר מדי בשש השנים האחרונות. השווי הכולל של נכסיהם מוערך ב-7-2 מיליון דולר. גם בני הזוג ביל והילארי קלינטון פרסמו הצהרת הון לפיה הרוויחו לפחות 30 מיליון דולר מאז ינואר שעבר.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

עוד עולה מהצהרת ההון כי השניים הפגינו זהירות בהשקעותיהם, המסתכמות בעיקר בקרנת אג"ח אמריקאיות, ששוויין עמד על בין מיליון ל-5 מיליון דולר. הריבית על ההשקעות הללו נעה על 50-15 אלף דולר בשנה שעברה. בני הזוג מחזיקים גם באג"ח בשווי של 500-250 אלף דולר בקרן פנסיונית מסוג SEP IRA. כמו כן, הם השקיעו 750-300 אלף דולר בשלוש קרנות של ונגארד. 

 

 

מישל וברק אובמה. משקיעים בחינוך הבנות, צילום: רויטרס מישל וברק אובמה. משקיעים בחינוך הבנות | צילום: רויטרס מישל וברק אובמה. משקיעים בחינוך הבנות, צילום: רויטרס

 

לבני הזוג יש שלושה חשבונות עו"ש שהשווי הכולל שלהם עומד על 130-52 אלף דולר. הריבית שהרוויחו על שלושתם הייתה נמוכה מ-201 דולר. בנוסף הם מחזיקים בארבע תוכניות חיסכון ללימודים עבור בנותיהם בשווי של 100-50 אלף דולר כל אחת.  

לפני שנבחר לנשיא, אובמה כיהן כסנטור באילינוי. שווי הפנסיה על עבודה זו עומד כעת על 100-50 אלף דולר. מבחינת הכנסות, הנשיא עדיין מרוויח תמלוגים מהספרים שפרסם. ההכנסה הזו נעה, לפי ההצהרה, על 150-45 אלף דולר.

הנשיא לשעבר. הנשיאה לעתיד?

זוג נשיאותי אחר פרסם גם הוא את הצהרת ההון שלו: הנשיא לשעבר ביל קלינטון ורעייתו הילארי, שהכריזה על מועמדותה בבחירות הבאות לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית, הרוויחו 30 מיליון דולר לפחות מאז ינואר 2014. סכום זה כולל 25 מיליון דולר מכמאה הרצאות. הילארי הרוויחה יותר מ-5 מיליון דולר בתמלוגים עבור ספרה "בחירות קשות" (Hard Choices), שפורסם ביוני האחרון.

בני הזוג קלינטון, צילום:MCT בני הזוג קלינטון | צילום:MCT בני הזוג קלינטון, צילום:MCT

ההכנסות של בני הזוג קלינטון מציבות אותם בקצה הגבוה של העשירון העליון של המרוויחים בארה"ב, זאת בשעה שנושא הפערים הכלכליים התגלה כאחד הבולטים במירוץ המתקרב לנשיאות.

בשנה שעברה ספגה קלינטון ביקורת לאחר שהכריזה שהיא ובעלה "מרוששים" כשעזבו את הבית הלבן ב-2001. אולם הנשיא לשעבר הרוויח מאז מיליונים מתשלומים על הרצאות שנשא. בנוסף, הילארי עצמה גובה 250 אלף דולר על הרצאה מאז עזבה את תפקידה כמזכירת המדינה ב-2013.

קלינטון נאלצה להגיש את הצהרת ההון כמתבקש על פי החוק מכל המועמדים לנשיאות, אולם ההצהרה לא מחייבת את המועמדים לפרט באופן מדויק את מצבם הפיננסי, הכולל את נכסיהם וחובותיהם. בהתאם, השווי המינימלי של הנכסים הפיננסיים של בני הזוג על פי ההצהרה הוא 11.3 מיליון דולר, אך ככל הנראה מדובר בשווי גבוה בהרבה, שכן הם לא היו חייבים לציין נכסים מסוימים כמו בתים.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות