אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרני היוקרה נגד עליבאבא: מאפשרת לזייפנים למכור מוצרים דרכה צילום: בלומברג

יצרני היוקרה נגד עליבאבא: מאפשרת לזייפנים למכור מוצרים דרכה

חברות כמו גוצ'י ואיב סאן לורן הגישו את התביעה בביהמ"ש במנהטן, והן דורשות פיצויים וצו מניעה; מביאות כדוגמא יצרן סיני המוכר תיק מזויף של גוצ'י במחיר של 5-2 דולרים ליחידה, לעומת המקור שעולה 795 דולר

16.05.2015, 15:00 | שירות כלכליסט
קבוצה של יצרניות מוצרי יוקרה תובעת את עליבאבא, בטענה שענקית המסחר המקוון הסינית מאפשרת ביודעין לזייפנים למכור את המוצרים שלהם ברחבי העולם. התביעה הוגשה בבית המשפט הפדראלי במנהטן על ידי כמה ממותגי היוקרה המפורסמים בעולם, ביניהם ג'וצי, איב סן לורן ומותגים נוספים שבבעלות חברת קרינג הצרפתית. התובעים דורשים תשלום פיצויים והוצאת צו מניעה בשל הפרה לכאורה של חוקי הסימון המסחרי ומעורבות בשוק השחור.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התביעה, עליבאבא קשרה קשר לייצר, להציע למכירה ולסחור במוצרים מזוייפים הנושאים את הסימן המסחרי של המותגים מבלי לקבל את האישור שלהם.

בתביעה מביאים לדוגמה סוחר סיני המציע למכירה בסיטונאות תיק מזוייף של גוצ'י במחיר הנע שעמד על 5-2 דולרים ליחידה בתנאי שקונים לפחות 2,000 יחידות. לשם השוואה, תיק גוצ'י אמיתי נמכר ב-795 דולר. "עליבאבא מספק לשוק פרסום ושירותים חיוניים אחרים שמאפשרים לזייפנים למכור את המוצרים המזויפים שלהם ללקוחות בארה"ב", נכתב בתביעה.

האשמות על מכירת מוצרים מזוייפים בפלטפורמות השונות של עליבאבא, כמו גם באתר טאובאו (Taobao,  צפות כבר שנים. אולם ב-2012 הסיר משרד המסחר האמריקאי את טאובאו מרשימת ה"שווקים הידועים לשמצה" לאחר שנטען כי חלה התקדמות בלחימה בזיופים.

תגיות