אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום הראשון לעבודת הממשלה: נתניהו פיטר את מנכ"ל משרד התקשורת צילום: נמרוד גליקמן

ביום הראשון לעבודת הממשלה: נתניהו פיטר את מנכ"ל משרד התקשורת

ראש הממשלה הודיע לאבי ברגר על פיטוריו בשיחת טלפון ועדכן אותו כי נמצא לו מחליף, ככל הנראה ראש לשכתו לשעבר עו"ד שלמה פילבר

17.05.2015, 19:12 | אופיר דור

כאשר הרפורמה בשוק התקשורת הקווית נמצאת ברגע המכריע ביותר שלה, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן גם כשר התקשורת, במפתיע על פיטוריו של מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר. נתניהו לא בזבז זמן כדי להדיח את ברגר ועשה זאת כבר ביום העבודה הראשון לכהונת הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

ברגר, שנחשב לאחד המנכ"לים המוערכים והמקצועיים שכיהנו במשרד התקשורת, עוד קיים ישיבות עבודה היום עד שעות הצהריים בטרם הגיעה השיחה ממשרד ראש הממשלה. מחליפו של ברגר צפוי להיות עו"ד שלמה פילבר, לשעבר ראש לשכתו של נתניהו בתקופת כהונתו הראשונה כראש ממשלה וראש מועצת יש"ע לשעבר. נתניהו הודה בשיחה לברגר ועדכן אותו כי מצא לו מחליף.

אבי ברגר מנכ"ל משרד התקשורת, צילום: אבי אוחיון לע"מ אבי ברגר מנכ"ל משרד התקשורת | צילום: אבי אוחיון לע"מ אבי ברגר מנכ"ל משרד התקשורת, צילום: אבי אוחיון לע"מ

בימים אלו מוביל ברגר בנחישות את הרפורמה במסגרתה מחויבת בזק לפתוח את תשתיות הקוויות שלה לשימוש מתחרים. היום החל השלב השני של הרפורמה במסגרתו הפך הממשק בין בזק לספקי האינטרנט לאוטומטי, מה שיאפשר מעבר מהיר של הלקוחות לחבילות המשולבות של ספק ותשתית, המוזילות את מחירי האינטרנט ללקוחות. אולם בין ברגר לבזק נותרו חיכוכים מהותיים כאשר בזק מתנגדת לפתיחת רשת הטלפוניה שלה למתחרים. פיטוריו של ברגר משחקים לידיה של קבוצת בזק ויכולים לתקוע את יישום הרפורמה.

ברגר, סמנכ"ל הטכנולוגיות של פרטנר לשעבר, מונה על ידי שר התקשורת לשעבר גלעד ארדן לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת באוקטובר 2013 והחליף את עדן בר-טל. ברגר עבד בצורה טובה עם ארדן בהובלת הרפורמה בשוק הקווי. ארדן סירב בשבוע שעבר להצטרף לממשלת נתניהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
למגיב 10 - רפובליקת בננות? זה גן עדן לפיטום שרלטנים ונוכלים בחסות משרד התקשורת
עד מתי משרד התקשורת יתן חסינות לחברת גולן טלקום להמשיך להשתין עלינו המנויים ? כלקוח גולן טלקום , פניתי למשרד התקשורת לדעת מהי תלונה מוצדקת כנגד חב. סלולר ? מתגלה שתלונה מוגדרת כמוצדקת כשהיא מתבררת כהתנהלות שמפרה את התקנות !!! אלא שכידוע, חברת גולן טלקום נוטה לייצר מצבים אפורים, בבחינת "כשר אבל מסריח", שמשרד התקשורת אינו יכול להגדיר אותם כהפרה, ולכן תלונות מסוג זה על גולן טלקום כשלוש שנים כאן אינן מוגדרות כ-"מוצדקות", גם אם נגרם עוול ללקוח ??. לדוגמה, רק בגולן טלקום לקוחות נאלצים לשלם מראש-בטרם קיבלו את השרות עבור חבילת הסלולר !!! לקוחות שהיו במסלול "הכול כלול" בסלולר וניידו את המנוי באמצע חודש לחברה אחרת, פנו בדרישה לגולן טלקום לקבל החזר יחסי מגולן טלקום שהינה החברה הננטשת. לקוחות כאלה - אם התלוננו על סירוב החברה - לא מוגדרים כצודקים, כי הנושא אינו מוסדר בתקנות ?? העדר תקנות וניצול פירצה שמסדיר באופן מעולה את חשבון הבנק של גולן טלקום ...!! כל זה בנוסף שגולן פירקו 500 אתרי סלולר פעילים כדי לחסוך !!! פירוק האתרים הינם בניגוד לתנאי הרשיון !!! יש לגולן היום בקושי 167 אתרים בכלל הארץ !!!!!!!! בקו גולן אפסססססססס קליטה וגלישה- למה בגולן גונבים מנויים תמימים ?? ואני שואל את משרד התקשורת והעומד בראשה מר ברגר , עד מתי משרד התקשורת יתן חסינות לחברת גולן טלקום להמשיך להשתין עלינו המנויים ? זו אותה גולן טלקום שבמשרד התקשורת כעת שוקלים להעניק לה עוד הטבות ינוקא בהסכם שיתוף רשת עם סלקום וגם לשווק לנו חבילה משולבת ?? אשכרה ש ע ר ו ר י ה-שרלטן נוכל שמפר את החוק ממשיך לקבל חסינות כאן ולהשתין על המנויים גם יקבל כעת אישור לשווק לנו גם חבילה משולבת/טריפל !!!!!!!!!!!!!!!
ג'ינג'יס חאן  |  18.05.15
19.
ברגר בריון לאיומים ,לפרק,לקנוס בזק/הוט על אף שהרפורמה של ארדן איננה כחוק!ביזיון
התחרות בשוק התקשורת בישראל מתנהל כאן ע"י שרלטנים מפרי רשיון כחוק ונוכלים שהפכו גם ל "סרסורים" שמקבלים גם חסינות ממשרד התקשורת לעשוק בבריונות והשלטת אימה ודיקטטורה על בזק...אשכרה כל משווקי תשתיות בזק במודל יד2 ברפורמה הינם ספקיות אינטרנט נטולות תשתיות!!!! ספקיות אינטרנט מבטיחות לספק את מהירות הפס הרחב של בזק ??? הרי משרד התקשורת והציבור יודעים שלספקיות בישראל מותר לצמצמם לנו את הקו כחלק ממה שמכונה "ניהול תקין" של התעבורה, אלא שמשרד התקשורת מעולם לא הגדיר מהו ניהול תקין ומהי חריגה ממנו !!! כך שדה־פקטו החברות הללו שהינם ספקיות אינטרנט בסטיונרים בהכשרת משרד התקשורת לשיווק תשתיות בזק והקו הנייח עושות ויכולות לעשות ככל העולה על רוחן באינטרנט שלנו, והן לא מחוייבות אפילו בשקיפות ובתקנות כחוק לגבי מדיניות הצרת -"קיפול צינור הדאטה" לצרכנים בקו שלהם !!!!! בנוסף ....ללא שהובהר מדיניות נייטרליות הרשת/משאביה של בזק שיועמדו לרשות הבסטיונרים כעת במסגרת הרפורמה דורשים שבזק תשקיע ברשת שלה מבלי לדעת אילו כללים יחולו על התשתיות שהינם משאביה שלה של בזק שיהיו כעת בידי המתחרים ?? ספקיות האינטרנט ש"מקפלות צינור " תעבורה בכדי לחסוך בעלות הפס שהם רוכשים ומקפלים לנו צורכי הדאטה ברשת וחוסמים לנו גם גלישה בחסות נייטרליות רשת אלו הם המתחרים והספקים החדשים של הרפורמה אותם הכשיר מר ברגר וארדן בקבלת החלטות שאין להן כל חוקיות כחוק עדיין כפי שמתגלה בעת קבלת ההחלטות ע"י השר ארדן ??? ספקי האינטרנט הבסטיונרים ישווקו לי כעת את תשתיות בזק בחבילה מחייבת לרכוש ספק אינטרנט שלהם והם אלו שיתחייבו לתת לי את המהירות המקסימלית גם של תשתיות בזק ??פחחח..עובדים עלינו אשכרה ...וחושבים שאנחנו טיפישים..חחח מצב שדורשים/מכריחים/מאיימים על בזק למכור לספקים אחרים במחיר מוזל והאחרים/המתחרים לא יעשו מאומה חוץ מאשר לספור את הכסף על כלום עבודה ולקיחת סיכון כלכלי והשקעות בתחזוקת התשתיות ?? הרי כל בר דעת מבין שאם 3 חברות הסלולר ו/או בזק/הוט היו מקבלות את התשתיות מתנה מהמדינה במודל "השוק הסיטונאי " המוצע כעת ו/או מהפכת הסלולר המאפשרת במינימום השקעות לקבל בעלות על משאבי חברת סלולר וותיקה ולהשתלט על משאביה במחיר נזיד עדשים בחסות משרד התקשורת ולהפוך לתרנגולות מטילי מיליונים לכיסם , אזי .... גם בזק/הוט ו-3חברות הסלולר בישראל מזמן היו משווקים לנו כאן חבילת סלולר במחיר פלאפל וחבילת תשתיות אינטרנט במחיר גרביים ... כחלון עשה "קומבינה" עם גולן טלקום ואחז את עיני הציבור-נזקי מהפכה/רפורמה נחשפים אט אט ואת מחיר הנזקים כולנו משלמים ונשלם בעתיד - תרתי משמע. אנחנו הלקוחות צריכים להכיר תודה, שיש קשיי ניוד מבזק בפס הרחב,אל הבסטיונרים כי זה מאפשר לנו לשקול שנית לא ליפול בפח...ב"שוק הסיטונאי" בנפילה בביצועי הפס הרחב וההפסד הכספי במצטבר בשנים הבאות בכיס של כולנו. אשכרה מאלצים בזק חברה פרטית בישראל להפוך ל-ז**ה שמחוייבת לתת כל שיש לה בכפיה כל בר דעת מבין היום שכל התחרות בשוק הסלולר והרפורמה בפס הרחב והקווי זוהי מהפכה/רפורמה שמכשירה בעלי בסטות נטולי תשתיות ונטלי כל חובה ואחריות לתחזוקת תשתיות ומיליארדי שח השקעות בתשתיות לשמש ריסיילרים לאותו שירות שקיים בשוק הסלולר/התקשורת במינימום סיכון והשקעות ומבלי לעמוד בתנאים והתניות ורגולציה מפוקחת ומחמירה כפי שבעלות התשתיות מחוייבות כחוק ברשיונן.
שוגון אליפז  |  18.05.15
לכל התגובות