אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוס 500 הקפיאה את כל חשבונות הלקוחות שלה - והמניה התרסקה

פלוס 500 הקפיאה את כל חשבונות הלקוחות שלה - והמניה התרסקה

מניית החברה צנחה ב-36% במסחר בלונדון. הסיבה: הרגולטור הבריטי דורש מהחברה לזהות את מקור הכספים של כל לקוחותיה על מנת לוודא שאין הלבנות הון שמתבצעות דרך החברה

18.05.2015, 18:33 | ניר צליק
בשנה האחרונה נסקה מניית פלוס 500על רקע תוצאות עסקיות חזקות, והצלחה בקרב גיוס הלקוחות, אלא שהיום (ב') במסחר בלונדון צנחה מניית החברה ב-36% בעקבות מהמורה משמעותית עליה עלתה החברה. פלוס 500 לא תוכל לגייס לקוחות בתקופה הקרובה בעקבות בעיות רגולטוריות.

קראו עוד בכלכליסט

באתר של פלוס 500 נכתב כי כמוסד פיננסי מאושר, פלוס 500 היא בעלת מחוייבות רגולטורית לציית לחוקי הלבנת הכספים הבריטיים ו"חוקים אחרים שדורשים מאיתנו לזהות ולאמת את הלקוחות, כמו גם את המטרה של העסקים ואת מקור הכספים. למרות שאנחנו מבינים את אי הנוחות שזה גורם, אין לנו ברירה אלא להגביל את חשבונות המסחר עד שנוכל לבחון את המסמכים והמידע הנוגעים ללקוחות".

עוד כתבו באתר כי "עד שהבדיקה תתבצע בצורה מספקת, לא ניתן יהיה לבצע פעולות מסחר חדשות, להפקיד או למשוך כספים. אם יש פעולות מסחר פתוחות, עדיין תוכלו לעשות פעולות הקשורות לפעולות הקיימות". המשמעות היא כי למעשה הרגולציה הבריטית מבקשת מפלוס 500 לזהות את הלקוחות ולהבין מהיכן מגיעים הכספים, כדי שלא ישתמשו במערכות המסחר של פלוס 500 כדי לבצע הלבנות הון. כדי לעשות זאת, פלוס 500 תאלץ להדק את הכללים לפתיחת חשבונות מסחר בחברה, ובמקביל, לזהות מהיכן מגיעים הכספים של לקוחותיה ולוודא שלא מדובר בכספים מפוקפקים.

גל הבר מנכ"ל פלוס 500 גל הבר מנכ"ל פלוס 500 גל הבר מנכ"ל פלוס 500
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות