אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנפש חפצה: המוסדיים רצו לאג"ח של ג'ו מויניאן צילום: אימג'בנק, Gettyimages

בנפש חפצה: המוסדיים רצו לאג"ח של ג'ו מויניאן

חברת הנדל"ן האמריקאית מויניאן פרופרטיז זכתה אתמול לביקושים של 1.6 מיליארד שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג"ח - החברה גייסה 1.1 מיליארד שקל בריבית נמוכה יחסית של 4.3%. תנסה לגייס 300 מיליון שקל נוספים בשלב הציבורי

19.05.2015, 10:44 | אורן פרוינד

המיליארדר היהודי ג'ו מויניאן התקבל בברכה בבורסה בתל אביב. חברת הנדל"ן שלו מויניאן פרופרטיז זכתה אתמול לביקושים של 1.6 מיליארד שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג"ח הראשונית שלה בת"א והגדילה את היקף הגיוס ממיליארד שקל ל-1.4 מיליארד שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

בתום המכרז המוסדי אמש גייסה החברה 1.1 מיליארד שקל בריבית שקלית של 4.3%, הריבית הנמוכה ביותר שנרשמה בגיוס של חברת נדל"ן אמריקאית בישראל. החברה תפתח את הגיוס לציבור המשקיעים הפרטים ביום חמישי הקרוב ותנסה לגייס 300 מיליון שקל נוספים. במידה שתצליח יעמוד סכום הגיוס הכולל של מויניאן על 1.4 מיליארד שקל - 400 מיליון שקל יותר ממה שתוכנן.

את ההנפקה של מויניאן הובילה לאומי פרטנרס חיתום שמבצעת עסקה ראשונה של חברת נדל"ן אמריקאית בישראל.

בשונה ממרבית ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות בתל אביב, בהנפקה של מויניאן השתפפתו לא מעט גופים מוסדיים וחברות ביטוח. אחת הסיבות לכך הוא דירוג האשראי הגבוה שנתנה מידרוג למויניאן, Aa3 (מקביל לרמת A מינוס של מעלות) שהינו דירוג האשראי הגבוה ביותר שניתן לחברה אמריקאית בישראל, למעט וורטון פרופרטיז, חברה אמריקאית נוספת שמבצעת גיוס בימים אלה. וורטון קיבלה אתמול דירוג של AA. האג"ח של מויניאן הן בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של חמש שנים.

היתרונות של מויניאן הם הון עצמי מיוחס לבעלי מניות גבוה של 799 מיליון דולר (1.1 מיליארד דולר הון כולל) , שיעורי מינוף נמוכים של 28% (חוב ל-cap), נכסים איכותיים ותזרים מזומנים יציב של 70 מיליון דולר בשנה.

גם העובדה שמרבית הנכסים נרכשו עוד בשנות השמונים והחברה אינה פועלת כיזמית אלא כחברת נדל"ן מניב, תרמו מאוד לדירוג הגבוה. הנכסים של מויניאן ייצרו בשנת 2014NOI של 46 מיליון דולר וביחד עם החלק של החברות הכלולות NOI - של 61.5 מיליון דולר. על ההכנסות האלו רשמה החברה FFO (של 26.3 מיליון דולר.

השווי הכולל של הנכסים הוא 2.7 מיליארד דולר וחלקה של החברה מסתכם בכ- 1.6 מיליארד דולר. בין הנכסים הבולטים של מויניאן הם מטה המשרדים של חברת האופנה ורסאצ'ה, שלושה בנייני מגורים יוקרתיים קרוב לוול סטריט ושני בתי מלון מהמפורסמים בניו יורק, אחד הילטון גארדן (הגדול ביותר ברשת העולמית) שפעיל מחודש ינואר 2014 וכולל 401 חדרים, והשני הוא מלון W ברובע הפיננסי דאון טאון מנהטן שפעיל משנת 2010 ומכיל 217 חדרים וסוויטות.  

בורסת ת"א , צילום: בלומברג בורסת ת"א | צילום: בלומברג בורסת ת"א , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות