אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגינה אונגר רוצה לייעץ למחזיקי הום סנטר תמורת 400 שקל לשעה

רגינה אונגר רוצה לייעץ למחזיקי הום סנטר תמורת 400 שקל לשעה

כחלק מהסדר חוב של 400 מיליון שקל עם מחזיקי האג"ח והבנקים, המחזיקים מתבקשים לבחור יועץ כלכלי מלווה. זו היתה ההצעה הנמוכה מבין 8 יועצים שהציעו עצמם לתפקיד

19.05.2015, 17:12 | אורן פרוינד

חברת הום סנטר המסובכת שבשליטת איש העסקים אליעזר פישמן מבצעת בימים אלו הכנות לקראת הסדר חוב של 400 מיליון שקל עם מחזיקי האג"ח והבנקים. כחלק מהסדר החוב מתבקשים מחזיקי האג"ח לבחור לעצמם יועץ כלכלי שילווה אותם במידת הצורך במגעים מול החברה.

הנאמן לאגרות החוב הרמטיק מביא היום (ג') לידי המחזיקים רשימה של יועצים כלכליים שהציעו עצמם ללוות את ההסדר מטעם המחזיקים. שמונה יועצים כלכליים הציעו עצמם לנאמן, כשהם מפרטים את קורות החיים שלהם ואת גובה העמלה שהם מבקשים בעבור הייעוץ.

קראו עוד בכלכליסט

את ההצעה הגבוהה ביותר הגישה חברת הייעוץ גיזה זינגר אבן שמבקשת דמי ייעוץ של עד 700 שקל לשעה. את ההצעה הנמוכה ביותר הגישה רגינה אונגר, מי שהיייתה בשנים 2010-2012 מנכ"לית קמן אחזקות, קונצרן חברות התעשייה של רוני אלרואי (חתנו של יצחק תשובה), שקרס בסוף 2012 בקול תרועה גדול. אונגר הגיעה לקמן אחזקות לאחר שהחברה כבר נקלעה למשבר במטרה לגבש הסדר חוב עם המחזיקים. בסופו של יום החברה לא הגיעה להבנות עם הנושים, בעיקר עקב לחצים שהפעילו הבנקים, והחברה הגיעה לפירוק.

 

יועצים נוספים שהציעו עצמם הם: רוני אלרואי (שאינו קשור לתשובה), הבעלים והיו"ר של חברת עמדה, חברת הייעוץ למוסדיים שמתחרה באנטרופי; עמנואל אבנר, לשעבר סמנכ"ל הכספים של פרטנר; היועץ הכלכלי עופר גזית, שניהל את את המו"מ של מחזיקי האג"ח בחברות דלק נדל"ן, סאני וחבס ואמיר צ'צ'יק, לשעבר האחראי על הסדרי החוב בחברת הביטוח מגדל, שישב בלא מעט נציגויות.

רגינה אונגר. לשעבר מנכ"לית קונצרן קמן שקרס רגינה אונגר. לשעבר מנכ"לית קונצרן קמן שקרס רגינה אונגר. לשעבר מנכ"לית קונצרן קמן שקרס

הצדדים ממשיכים בגיבוש הסדר החוב מול החברה לאחר שנודע למחזיקי האג"ח באפריל האחרון כי החברה לא צפויה לעמוד בתשלום קרן של 57 מיליון שקל ביוני הקרוב. כפי שקרה בשני תשלומי הקרן הקודמים, בעל השליטה בחברה אליעזר פישמן, שחובותיו לבנקים מוערכים ב־4.5 מיליארד שקל, צפוי היה להזרים את הכסף מכיסו - אך הפעם הבנקים מתנים את ההזרמה בהסדר חוב כללי בחברה.

בנתיים החליטו מחזיקי האג"ח, בהתאם למגמה הכללית בשוק ההון, שלא למנות נציגות מטעמם אלא להסמיך את הנאמן הרמטיק לביצוע ההסדר. עוד החליטו הצדדים למנות את עו"ד יהודה רוה כמי שייצג אותם מול החברה. במקביל הורידה בשבוע שעבר חברת הדירוג מעלות את דירוג האשראי של הום סנטר בפעם השנייה בשלושה חודשים האחרונים לרמה של ilCC (שתי דרגות מעל הרמה הנמוכה) והודיעה כי לבקשת החברה היא מפסיקה לדרג את החברה.

הום סנטר חייבת 130 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ו־270 מיליון שקל נוספים לבנקים (חוב של 200 מיליון שקל וערבויות נוספות של 70 מיליון שקל). לפי נתונים של אתר סטוקר, הגופים המוסדיים מחזיקים ב־70 מיליון שקל מתוך כלל החוב למחזיקי האג"ח, והמחזיקים הגדולים הם מנורה עם אחזקה של 14 מיליון שקל, הפניקס עם אחזקה זהה, כלל עם 10 מיליון שקל ומיטב דש עם אחזקה של 10.3 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות