אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מגדל לשעבר יונל כהן קונה 11% מקבוצת הביטוח איילון צילם: אוראל כהן

מנכ"ל מגדל לשעבר יונל כהן קונה 11% מקבוצת הביטוח איילון

סכום הרכישה: 47.85 מיליון שקל. כהן קיבל הצעה להתמנות ליו"ר חברת הביטוח איילון במקומו של לוי רחמני - וצפוי להוביל את הגברת פעילות קבוצת הביטוח בתחומי נדל"ן, הגיל השלישי ואשראי צרכני. החזון: לשלש את שווי הקבוצה

27.05.2015, 09:38 | רחלי בינדמן וגיל קליאן

יונל כהן ממשיך להגדיל אחזקות בשוק ההון. מי שהיה מנכ"ל מגדל ופרש ממנה בסוף 2013, חתם על מזכר הבנות עם לוי רחמני, בעל השליטה בקבוצת איילון, לרכישות 11% מקבוצת הביטוח עם אופציה לרכישת 11% נוספים. תמורת 11% ממניות איילון, ישלם כהן סכום של 47.85 מיליון שקל. אם יבחר לממש את האופציה יחזיק 22% מאיילון, תמורת השקעה של 95.7 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר על רכישה שנייה של כהן בשוק ההון, לאחר שבסוף 2014 רכש 27% מתמיר פישמן לפי שווי חברה של 60 מיליון שקל. כעת לא ברור איך ישתלב תמיר פישמן קבוצת איילון אם בכלל - שכן לאיילון יש בית השקעות משלה.

לאחר השלמת הרכישה יתכן כי כהן יתמנה למנכ"ל איילון ויו"ר חברת הביטוח במקום לוי רחמני שמכהן כיום בתפקיד (כהן קיבל הצעה להתמנות לתפקיד). מטרתו של כהן היא לפתח בקבוצה את תחום הנדל"ן, הגיל השלישי והאשראי הצרכני. לאחר הרכישה, נגה רחמני, בנו של לוי רחמני, צפוי לחזור להיות מעורב בניהול הקבוצה.

אמיל וינשל, שמכהן כיום כמנכ"ל הקבוצה, אמור להישאר בתפקיד המנכ"ל - אך יכול למצוא את עצמו תחת יו"ר פעיל ודומיננטי מאוד. החזון של כהן הוא לשלש את שוויה של איילון, ולצורך כך הקבוצה תצטרך לצמוח ולהגביר פעילות.

המתווך בעסקה היה בני גבאי, בנו של רו"ח עזרא גבאי. בני גבאי היה עד לפני שנה ראש תחום פיננסים בפירמת ארנסט אנד יאנג.

מדובר על סיבוב שני של כהן בקבוצת איילון - לאחר שבשנת 1993 הוביל מהלך לרכישת 40% מקבוצת איילון יחד עם מאיר שמיר, עסקה שנכשלה בסופו של דבר.

לוי רחמני, צילום: אוראל כהן לוי רחמני | צילום: אוראל כהן לוי רחמני, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות