אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי PwC מנסים להקים ועד עובדים צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

עובדי PwC מנסים להקים ועד עובדים

עובדי משרד רואי החשבון הרביעי בגודלו מנסים גם הם להקים ועד עובדים אחרי ארנסט אנד יאנג וסומך חיימקין. "רוצים לשפר את השכר. כיום מתמחה מתחיל מקבל 5,000 שקל בחודש"

01.06.2015, 12:58 | מיקי פלד

אחרי ארנסט אנד יאנג וסומך חיימקין KPMG, גם במשרד רואי החשבון PwC קסלמן וקסלמן מנסים עובדים להקים ועד. אם יצליחו להקים ועד בכל השלושה, המשמעות היא שבשלושה מתוך ארבעה משרדי רואי החשבון הגדולים בישראל יקום לראשונה ועד עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי שלחה קבוצת עובדים בחברה מכתב ל-1,000 העובדים בו קראה להם להצטרף למהלך ולדברי אחד המארגנים כ-20% מהעובדים כבר הביעו נכונות. בדומה לשני המשרדים האחרים, גם ב-PWC הוועד אמור להיות בשלב ראשון ועד עצמאי ולא כזה שקשור לארגון עובדים כלשהו כמו ההסתדרות או כח לעובדים. עם זאת, המארגנים לא שוללים את האפשרות שבעתיד העובדים יחליטו לחבור לארגון כזה או אחר.

במכתב כתבו אנשי הקבוצה כי "אנחנו מאמינים שהגיעה העת לפעול למען קידום זכויות העובדים גם במשרדנו בצורה מאוגדת. אנחנו קבוצה אנונימית של עובדים בדרגות שונות בפירמה, שקיבלה החלטה להניע את מהלך ההתאגדות. אנו מכירים את מנהלי הפירמה ברמה האישית והאנושית ואנו בטוחים שגישה של שיח מכובד תוכל להוביל לשיפור בזכויותינו. אנו חושבים שראוי שנושאים הקשורים לרווחת העובדים יעלו על סדר היום ויטופלו".

בניין המשרדים של קסלמן וקסלמן PwC, צילום: עמית שעל בניין המשרדים של קסלמן וקסלמן PwC | צילום: עמית שעל בניין המשרדים של קסלמן וקסלמן PwC, צילום: עמית שעל

אחד המארגנים הסביר ל"כלכליסט" כי בין הסיבות העיקריות להקמת הוועד "הוא רצון לשפר את השכר. כיום מתמחה מתחיל משתכר כ-5,000 שקל בחודש למרות שעות נוספות רבות וככל שמתקדמים - יש יותר אחריות ועבודה, אך השכר לא עולה בהתאם". טענות דומות נשמעו גם בשני המשרדים האחרים בהם נעשה בימים אלה ניסיון להקים את הוועד. בהמשך המכתב נאמר כי "חשוב לנו להדגיש שלפי תפיסתנו לא מדובר כאן ב'מאבק', אנו לא יוצאים ל'מלחמה'. מטרות הגוף אותו אנו שואפים להקים הן שיפור ודאגה מתמדת לזכויות העובד ותנאי ההעסקה של החברים בו. אנו מאמינים שעל מנת שנוכל לקדם בצורה יסודית והוגנת את זכויותינו ותנאי העסקתנו עלינו להתאגד. כך נוכל לייצג את כל העובדים בפירמה, בכירים כזוטרים, באופן חופשי ומבלי שנהיה נתונים ללחצים או לחששות לגבי עתידנו".

המארגנים ביקשו מהעובדים שתומכים במהלך לשלוח אליהם דוא"ל וכאשר מעל שליש מהעובדים – השיעור המינימאלי שקובע החוק כדי להקים ועד עובדים יציג – יביעו תמיכה, אז הם יידרשו לחתום על טפסי תמיכה רשמיים. המארגנים מבטיחים כי עד אז הפרטים שלהם יישארו חסויים.

מ- PwC נמסר בתגובה: "אנחנו מכבדים את זכות ההתארגנות של העובדים ונכבד כל החלטה שיקבלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות