אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשתות נערכות לשבוע הספר: 20% הנחה על הספרים המוגנים והנחות לחברי מועדון צילום: אלה סברדלוב קרן

הרשתות נערכות לשבוע הספר: 20% הנחה על הספרים המוגנים והנחות לחברי מועדון

שבוע הספר שיפתח מחר מעלה לדיון מחדש את חוק הספרים ואת תרומתו לשוק כולו. במסגרת ההיערכות לאירועי שבוע הספר החלו רשתות צומת ספרים וסטימצקי במבצעי ההוזלות במסגרתם יוצעו שלושה ספרים ב־99 שקל על הספרים שאינם מוגנים תחת החוק

02.06.2015, 08:26 | נורית קדוש

שבוע הספר שיפתח מחר מעלה לדיון מחדש את חוק הספרים ואת תרומתו לשוק כולו. במסגרת ההיערכות לאירועי שבוע הספר החלו רשתות צומת ספרים וסטימצקי במבצעי ההוזלות במסגרתם יוצעו שלושה ספרים ב־99 שקל על הספרים שאינם מוגנים תחת החוק, כלומר שיצאו לפני השנה וחצי שלפני אישור החוק. בנוסף, חוק הספרים יאפשר החל ממחר ולמשך עשרה ימים להעניק 20% הנחה על הספרים בתקופת ההגנה, כלומר שיצאו לאור במהלך 18 החודשים החולפים.

קראו עוד בכלכליסט

למרות ששבוע הספר הוא התקופה היחידה שבה ניתן לקנות ספרים חדשים בהנחה, למעשה כבר בעוד חודשיים, בתום שנה וחצי מהחוק, לקוחות יוכלו לרכוש את חלקם במחירים מוזלים. בנוסף, בניסיון להגביר את מכירות הספרים עוד יותר, החליטה סטימצקי לשנות את מועדון הלקוחות והופכת אותו לכזה המבוסס צבירה.

לפי המודל החדש, כל קנייה תזכה את חבר המועדון ב־5% הנחה נוספים למבצעים הקיימים. בסטימצקי שנרכשה בתום שבוע הספר 2013 על ידי חברת אבן החכמים בראשות יפית גרינברג (ג.יפית), טוענים כי הגיעו לאיזון לאחר מהלכי התייעלות שכללו צמצום מטה החברה בכ־30 מנהלים, סגירת שש חנויות הפסדיות וצמצום שטחי מסחר של חנויות נוספות, לצד הורדת שכר הדירה. "יחד עם זאת, המכירות בסטגנציה בגלל השפעת חוק הספרים, ההאטה בשוק הקמעונאות והשפעת צוק איתן שאילצה את הרשת לסגור זמנית עשרות מסניפיה באזור הדרום", אמר גורם בתחום.

חנות צומת ספרים (ארכיון), צילום: אביגיל עוזי חנות צומת ספרים (ארכיון) | צילום: אביגיל עוזי חנות צומת ספרים (ארכיון), צילום: אביגיל עוזי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות