אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זו מפטרת, זו שוכרת: אינטל תקלוט את מפוטרי AMD בישראל

זו מפטרת, זו שוכרת: אינטל תקלוט את מפוטרי AMD בישראל

55 עובדים פוטרו בעקבות סגירת מרכז הפיתוח של החברה בארץ. אינטל תשלב את המפוטרים הטריים בקבוצת המחשוב שמתכננת את הליבות של כל מעבדי החברה - והיא אחת היחידות הכי חשובות שלה

02.06.2015, 11:55 | מאיר אורבך
יצרנית השבבים AMD סוגרת את מרכז הפיתוח בישראל ומפטרת את כל 55 עובדיה. ל"כלכלסט" נודע שכל המפוטרים נקלטו באינטל. מרכז הפיתוח של AMD בישראל מבוסס על פריסקייל שעברה אליו ב-2012. ל-AMD יישאר בישראל מרכז מכירות ושיווק. דובר אינטל אישר את הידיעה אך נמנע מלהגיב.

קראו עוד בכלכליסט

עובדי AMD צפויים להיקלט בקבוצת IPG-Big Core - אחת הקבוצות החשובות ביותר באינטל העולמית. בישראל מהווה קבוצה זו את חוד החנית של מרכז הפיתוח המקומי והיא מנוהלת בידי זיו המר ונמצאת במרכז החברה ביקום.

מעבד אינטל Core Vpro מעבד אינטל Core Vpro מעבד אינטל Core Vpro

היא מונה 500 עובדים, כ-300 בישראל וכ-350 לאחר קליטת עובדי AMD , כ-100 בהודו ו-70 בארה"ב. מחלקת IPG-Big Core אחראית על תכנון ליבות מעבדי Core - מוצר הדגל של אינטל. בנוסף, המחלקה עוסקת בהגדרה, פיתוח ובדיקת ליבות מעבדי העתיד של אינטל במגוון מוצרים: שרתים, טאבלטים, לפטופים ומחשבים ושולחניים. בימים אלה מפתחת הקבוצה את הדור השישי של מעבדי אינטל.

מאמצי אינטל להתרחבות כוללים הן את התחזקות החטיבה והן רכישות ופיתוחים חדשים. אתמול הודיעה על הרכישה הגדולה בתולדותיה, עת קנתה את חברת אלטרה בכ-16.7 מיליארד דולר. מטרת הרכישה היא חיזוק יכולות השבבים שלה בתחומי המחשוב הארגוני ומרכזי הנתונים וכן בתחום אינטרנט הדברים. אלטרה, מתמחה בשבבים לרשתות טלפוניה, מכוניות וציוד מחשוב ארגוני וההשבבים שלה ניתנים לתכנות ייעודי. תכונה זו מאפשרת לייעד אותם ליישומים שונים, כמו למשל לצורך אחסון מידע, רישות תחנות בסיס סלולריות ורשתות אלחוטיות שונות, וכן מערכות מיתוג ברשתות תקשורת ארגוניות. בצורה זו תוכל אינטל להרחיב את השוק שלה ממחשבים אישיים וארגוניים אל תחומי התקשורת והאחסון מבוססי הענן, אינטרנט הדברים ועוד.

בהכנת הכתבה סייע אסף גלעד
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות