אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילן שילוח: מוותר על רכישת ערוץ 10

אילן שילוח: מוותר על רכישת ערוץ 10

שילוח ויתר על הזכות להשוות את ההצעה של קבוצת RGE, שתרכוש את השליטה בערוץ תמורת כ-200 מיליון שקל. שילוח: "נעשו ניסיונות בוטים ומרחיקי לכת למנוע את כניסתי לערוץ"

07.06.2015, 11:59 | אופיר דור

איש העסקים ומשקיע ההייטק אילן שילוח הודיע היום (א') כי הוא מוותר על זכות הסירוב שלו בנוגע לעסקת רכישת ערוץ 10 על ידי קבוצת RGE. שילוח קיבל בשבוע שעבר את ההסכם אותו חתמה קבוצת RGE מול בעלי המניות בערוץ 10, יוסי מימן וארנון מילצ'ן, והיתה לו אפשרות להשוות את ההצעה בתוך 14 יום ולקבל בעצמו את השליטה בערוץ.

קראו עוד בכלכליסט

אילן שילוח אילן שילוח אילן שילוח

אולם שילוח הודיע כי הוא נסוג מהעסקה. "מתווה עסקת RGE העלה את סכום ההשקעה הכולל (מזומן, חובות ובטחונות) לכ-50 מיליון דולר לעומת הצעתנו שעמדה על 25 מיליון דולר", הסביר שילוח בחשבון הטוויטר שלו. "מתווה זה מסוכן כלכלית עבורנו ואין בו מספיק מרווחי ביטחון ובולמי זעזועים לאי-הוודאות הגדולה שצפויה לתעשיית הטלוויזיה בישראל. מאחל לערוץ 10, עובדיו, יוסי ורשבסקי והבעלים החדשים בהצלחה".

שילוח, שהינו מבקר חריף של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוסיף כי נעשו ניסיונות "בוטים ומרחיקי לכת למנוע את כניסתי לערוץ". לדבריו, ניסיונות אלו "הם עדות לתהליך מסוכן שעוברת הדמוקרטיה הישראלית במלחמתה על חופש ביטוי בימים אלה".

שילוח כבר הגיע להסכמות עם יוסי מימן על רכישת הערוץ וחתם איתו על הסכם, אך אז נכנסה קבוצת RGE של לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי לתמונה. כאשר הודיעה RGE כי היא נסוגה מעסקת ערוץ 10, היה נראה כי שילוח ירכוש את הערוץ אך הוא לא הצליח להגיע להבנות עם ארנון מילצ'ן, בעל המניות השני בערוץ. כמה ימים לאחר מכן חזרה RGE למו"מ ורכשה את השליטה בערוץ.

העסקה במסגרתה יועברו ל-RGE 51% ממניות הערוץ עדיין טעונה את אישור הרשות השנייה ורשות ההגבלים העסקיים. לאחר קבלת אישורים אלו, צפוי ערוץ 10 לזכות לרישיון ל-15 שנות שידור נוספות מהמדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות