אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפט הגירושין היקר בהיסטוריה: גרושתו של האיש העשיר ברוסיה תובעת 7 מיליארד ד' צילום: thetimes.co.uk

משפט הגירושין היקר בהיסטוריה: גרושתו של האיש העשיר ברוסיה תובעת 7 מיליארד ד'

ולדימיר ונטליה פוטאנין התגרשו בשנה שעברה לאחר 30 שנות נישואים; פוטאנין הציע לגרושתו קצבה חודשית של 250 אלף דולר ונכסים במוסקבה, אך כעת היא טוענת כי מדובר בחלק קטן בלבד ממה שמגיע לה וכי הונו האמיתי מוחזק בכלל בחשבונות מחוץ למדינה

09.06.2015, 10:52 | שירות כלכליסט
גרושתו של האיש העשיר ברוסיה, ולדימיר פוטנין תובעת מחצית מהונו שעומד על 15 מיליארד דולר. הזוג התגרש בשנה שעברה לאחר 30 שנות נישואים ופוטנין הציע לאשתו לשעבר נטליה הסדר גירושים במסגרתו תקבל קצבה חודשית של 250 אלף דולר וכמה נכסים במוסקבה, לונדון וניו יורק. אולם היא טוענת כי מדובר בחלק קטן בלבד ממה שמגיע לה. לדבריה, הונו האמיתי של פוטנין מוחזק בחשבונות מחוץ למדינה, ולפיכך פצחה במאבק משפטי בינלאומי להשיג את ההון. מנגד, עורך דינו של פוטנין מתעקש שההצעה הנוכחית היא "יותר ממספיקה".

קראו עוד בכלכליסט

נטליה וולדימיר פוטאנין. האם הסדר הגירושים שלהם יהיה היקר בהיסטוריה?, צילום: thetimes.co.uk נטליה וולדימיר פוטאנין. האם הסדר הגירושים שלהם יהיה היקר בהיסטוריה? | צילום: thetimes.co.uk נטליה וולדימיר פוטאנין. האם הסדר הגירושים שלהם יהיה היקר בהיסטוריה?, צילום: thetimes.co.uk

פוטנין עומד בראש נורילסק ניקל, יצרנית הניקל הגדולה בעולם. לחברה שווי שוק של למעלה מ-30 מיליארד דולר ופוטנין מחזיק ב-30% ממנה. הוא גם הבעלים של חברת תחבורה ותשתיות, חברת תרופות וחברה המפעילה אתרי סקי.

דרישתה של נטליה למחצית מאימפריית העסקים של בעלה לשעבר מתבססת על החוק הרוסי שגורס כי הון שנצבר במהלך שנות הנישואים מתחלק באופן שווה בין בני הזוג. שימוע בעניין ייערך ב-1 ביולי.

אם נטליה אכן תזכה במחצית מ-15 מיליארד דולר היא תוכל להרשות לעצמה לרכוש את ארמון באקינגהאם 4 פעמים או 14 מטוסי סופר ג'מבו של אירבוס. אולם לדבריה היא עוד לא החליטה כיצד תוציא את הכסף. לעומת זאת, היא בהחלט יודעת מה היא רוצה לעשות עם נורילסק ניקל. "אני רוצה להעביר את המניות שלי למדינה. אני רוצה להימנע מעימותים בחברה, ולכן אני רוצה שיעד אסטרטגי כל כך גדול יהיה בידי המדינה", אמרה בראיון ל-CNN.

היא הודתה עוד כי נפגעה מהליך הגירושים. "אני מרגישה פגועה לאחר חיים משותפים של 30 שנה", סיפרה. "אהבתי אותו כל כך, זו הייתה דרמה אישית גדולה מאד עבורי". לבני הזוג שלושה ילדים משותפים, ולפי הדיווחים בתקשורת הרוסית פוטנין כבר הספיק להתחתן מחדש.

פוטנין מצידו הצטרף עוד לפני הגירושים ליוזמה של ביל גייטס והתחייב לתרום מחצית מהונו לצדקה. "אני רואה זאת כדרך להגן על ילדיי מהעוול של הון קיצוני", הסביר בשעתו את הסיבה למעשיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות