אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל סיסקו: 40% מהחברות יפסיקו להתקיים בתוך עשור צילום: רמי חכם

מנכ"ל סיסקו: 40% מהחברות יפסיקו להתקיים בתוך עשור

כך ניבא ג'ון צ'יימברס בנאום בפני עובדים ולקוחות. לדבריו, רוב החברות שינסו להתאים עצמן לשינויים בשוק - אותם מובילים סטארט-אפים כאובר ו-airbnb - לא יצליחו לעשות זאת בזמן. "התחזית הזו צריכה לגרום לכולכם להתחיל להזיע", אמר

09.06.2015, 13:27 | נמרוד צוק
מנכ"ל סיסקו היוצא, ג'ון צ'יימברס, מסיים את כהונתו בת 20 השנים בחברה בנימה פסימית: בכנס "סיסקו לייב" שנערך אמש בסן דייגו הוא עלה לבמה בפעם האחרונה בתפקיד, מול 25 אלף איש - והציג תחזית לפיה יותר משליש מהעסקים בעולם ייסגרו במהלך עשר השנים הקרובות.

קראו עוד בכלכליסט

"40% מהחברות שעובדיהן נוכחים פה באולם יחדלו מלהתקיים באופן משמעותי כלשהו במהלך העשור הקרוב, אני חושש. 70% מהעסקים ינסו לבצע מהלכים בנסיון להתאים את עצמן לעולם הדיגיטלי, אבל רק 30% מאלו שינסו יצליחו בכך. התחזית הזו צריכה לגרום לכולכם להתחיל להזיע", התנבא צ'יימברס. לדבריו, סטארט-אפים כמו אובר ו-Airbnb ימשיכו לשנות את האופן בו פועלות כל התעשיות, כפי שקורה היום בענף הבנקאות.

ג ג'ון צ'יימברס | צילום: בלומברג ג

"העולם יהפוך לעולם דיגיטלי שישנה את חיינו בתחומי הרפואה, החינוך, והמודלים העסקיים שלנו, בקצב שיוכתב על ידי חברות הטכנולוגיה" הוא הוסיף, בנאום שכלל לא מעט קלישאות בסגנון 'תצטרכו לשבש את השוק או לסבול משיבושים בעצמכם'. לדבריו, הקצב הזה יחייב חברות שירצו לשרוד לא להחמיץ שום שוק בדרישות השווקים ובמודלים העסקיים, ולהסתכל לא על המתחרים מהעבר וההווה אלא על אלו שיגיעו בעתיד.

צ'יימברס התייחס למהלך ההתייעלות והארגון מחדש שהחברה עברה בשלוש השנים האחרונות, ואמר: "נאלצנו להחליף 41% מהנהלים שעוסקים באינטראקציה ישירה עם לקוחות, אחרת היינו נשארים מאחור". החברה, הסביר, נאלצה לארגן מחדש 62 מהיחידות העסקיות שלה, כאלו שהיו מרוכזות סביב מוצרים שהפכו לא רלוונטיים או צוותים מחברות שנקנו על ידי סיסקו, ולארגן אותן בשתי קבוצות גדולות (מוצרים ושרותים ללקוחות ארגוניים ולספקי תשתית) שהתחלקו ל-18 משפחות מוצרים. "היינו חייבים לבצע שינוי תרבותי, לפרק כיסים מבודדים של עובדים ולהוביל שינוי באמצעות דוגמה אישית של המנהלים", הוא אמר.

צ'יימברס, יליד 1949 מקליבלנד, הצטרף לסיסקו ב-1983, לאחר קריירה שכללה תפקידים ניהוליים ב-IBM ובחברת מעבדות וואנג, כיהן מספר שנים בתפקידי סגן נשיא שונים, וב-1995 הפך למנכ"ל החברה. ב-2006 היא קיבל גם את תפקיד יו"ר הדירקטוריון. בחודש הבא הוא צפוי לפרוש מכס המנכ"ל לטובת צ'אק רובינס, סגן נשיא בכיר לפעילות שטח בחברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
חרטטן, העיקר נאחז בכסא כמו בקרנות המזבח... מונרכייה.
הבעיה של התאגידים הגדולים זה שמנכ"לים זקנים מנהלים אותם, כמה שסיסקו זורקת מילות באז וקלישאות זה לא יהפוך אותה ל"סקסית" כמו גוגל או אפל... 2 אלו הוכיחו שלמרות שגם הן "הזדקנו" (בעיקר אפל) הם עדיין יודעים לזהות מגמות בשוק ולהמציא, לחדש ולהפתיע. מתי בפעם האחרונה ראינו חדשנות מסיסקו? כל מה שהם עושים זה רוכשים חברות ומפטרים עובדים... ככה זה כשאין חדשנות, העיקר להראות רווחים... העתיד שייך לחברות חדשניות, נועזות, כאלה ששמים את האנשים לפני הכל ולא את התאגיד, לכן סטארטאפים שמנוהלים ע"י צעירים זה הדבר הבא, ועכשו כשיש גם מימון המונים, לא חובה להסתמך על קרנות הון סיכון או אנג'לים מהאסכולה הישנה, למרות שיש גם צעירים מבריקים בקרבם, בעיקר בוואלי. בהצלחה לסטארטאפים, הם העתיד!
11  |  12.06.15
לכל התגובות