אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה ראשונה לבג"ץ נגד מינויה של חדוה בר למפקחת על הבנקים צילום: אריאל שרוסטר

עתירה ראשונה לבג"ץ נגד מינויה של חדוה בר למפקחת על הבנקים

חברי קבוצת צדק פיננסי יוצאים בעתירתם נגד מינויה של בר שכיהנה בתפקיד בכיר בבנק לאומי: "מדובר בבנק שהורשע בעבירות חמורות רק בעת האחרונה. מינוי כזה מערער באופן משמעותי והרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בנק ישראל ומוסדות השלטון כולם"

10.06.2015, 13:20 | תומר ורון
פחות מיממה מאז הודעת בנק ישראל, חברי קבוצת "צדק פיננסי" עתרו היום (ד') לבג"צ נגד מינויה של חדווה בר לתפקיד המפקחת על הבנקים. הסיבה: בר מגיעה לתפקיד מבנק לאומי.

קראו עוד בכלכליסט

"עובדת היותה של ד"ר חדוה בר, מנהלת בכירה בקבוצת לאומי, ובפרט בבנק לאומי, שהוא אחד משני הבנקים הגדולים בישראל, ואשר הורשע בעבירות חמורות רק בעת האחרונה (אותן עבירות שכרגע נמצאות בבדיקה על ידי המפקח על הבנקים והרגולטורים בישראל), הופכת את מינויה של בר למפקחת על הבנקים לבלתי-סביר בצורה קיצונית", כתבו בעתירה. "מינוי כזה מערער באופן משמעותי והרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בבנק ישראל ובמוסדות השלטון כולם, ומאיים על יציבות המערכת הפיננסית והבנקאית, וכן פוגע אנושות בתקנת הציבור".

חדוה בר. מתוך עתירת קבוצת צדק פיננסי: "מינוי כזה מערער באופן משמעותי והרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בבנק ישראל, ובמוסדות השלטון כולם", צילום: רון קדמי חדוה בר. מתוך עתירת קבוצת צדק פיננסי: "מינוי כזה מערער באופן משמעותי והרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בבנק ישראל, ובמוסדות השלטון כולם" | צילום: רון קדמי חדוה בר. מתוך עתירת קבוצת צדק פיננסי: "מינוי כזה מערער באופן משמעותי והרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בבנק ישראל, ובמוסדות השלטון כולם", צילום: רון קדמי

את העתירה הגישו הראל פרימק, מיקה צור, גיא יוחנן ואסף שגיא, חברי קבוצת "צדק פיננסי" באמצעות עו"ד תומר ברם.

אתמול כאמור הודיעה נגידת בנק ישראל כי היא בוחרת בחדוה בר, מנהלת הסיכונים הראשית בבנק לאומי ועובדת הבנק ב-6 וחצי השנים האחרונות לתפקיד המפקחת על הבנקים החדשה שתחליף את דודו זקן.

בר עבדה קודם לכן בבנק ישראל במשך 12 שנים, היא החלה את עבודתה ככלכלנית בפיקוח על הבנקים ב־1993 והתקדמה לתפקיד ראש תחום שוק ההון במחלקת המחקר של הבנק. במהלך שנותיה בחטיבת המחקר היא פרסמה עשרה מחקרים, ועבדה על הדוקטורט שלה באוניברסיטה העברית שעוסק בממשל תאגידי בבנקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
זהו מינוי חסר תקדים ומחדל רציני לבנק ישראל !!!
לא יתכן שהמינוי קיבל תוקף של הנגידה פוגל על אחד הבכירים מתוך הבנק שעבר עברות מס, שיקר, גרם לאזרחי המדינה משלמי המיסים לשלם קנס לארה"ב עבור עברות אלו. אם נבדוק קצת יותר לעומק נגלה גם שאותה בכירה של בנק לאומי הייתה מעורבת בעוד פרשיות של הבנק הזה !!! אותו בנק שלקח לנצולי השואה כסף, אותו בנק שריסק משפחות רבות בכהונה של גליה מאור, משפחות שנזרקו מהבתים שלהם, אחרי שהבנק לקח עמלות מטורפות.
משה , תל אביב  |  10.06.15