אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת השליטה נגמרה: בוררות תקבע באיזה נזק בן־משה ייצא מאי.די.בי צילום: עמית שעל

מלחמת השליטה נגמרה: בוררות תקבע באיזה נזק בן־משה ייצא מאי.די.בי

הבורר עמירם בנימיני יקיים השבוע התדיינות בין מוטי בן־משה ואדוארדו אלשטיין בהמשך להצעתו של אלשטיין לרכוש את חלקו של בן־משה במסגרת הליך הבמבי. בנימיני יכריע מי משני השותפים באי.די.בי יצטרך להזרים 256 מיליון שקל במסגרת הצעת הרכש

14.06.2015, 08:19 | גולן חזני

הבורר בסכסוך בין בעלי השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין (61%) ומוטי בן־משה (16%), השופט בדימוס עמירם בנימיני, יקיים השבוע התדיינות בין הצדדים בניסיון להכריע בשאלת המחויבות של מוטי בן־משה להצעת הרכש של 256 מיליון שקל. זאת בהמשך להליך הבמבי בין השניים. דיון זה אמור להביא לסיומה של פרשת השליטה בחברה, קצת יותר משנה לאחר שבן־משה ואלשטיין רכשו אותה במסגרת הסדר חוב מנוחי דנקנר.  

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הגיש בן־משה הצעת במבי (Buy Me Buy You) לאלשטיין לפי מחיר של 1.64 למניה שקל. אלשטיין נענה בחיוב והסכים לרכוש את חלקו של בן־משה בחברה תמורת 160 מיליון שקל. המחלוקת הנותרת בין השניים נוגעת להצעת רכש בהיקף 256 מיליון שקל שהבטיחו השניים (סך הכל 512 מיליון שקל) לקיים במסגרת הסדר החוב.

בעוד שבן־משה טוען כי על הצד הרוכש לקחת על עצמו את כל התחייבויות הצד הנרכש, לרבות הצעות הרכש, אלשטיין טוען כי נושא הצעות הרכש לבעלי המניות איננו נכלל במנגנון הבמבי בהסכם השליטה. אלשטיין הביע נכונות כי הבורר יכריע על מי מוטל לשלם את החוב בהצעת הרכש לבעלי המניות. לאחר שבן־משה סירב להצעת הבמבי של אלשטיין בגלל המחלוקת על ההתחייבות, הגיש אלשטיין ביום חמישי האחרון בקשה לדיון דחוף בפני הבורר.

בהתעקשות להעביר את ההתחייבויות שלו לאלשטיין, בן־משה, שכבר השקיע 700 מיליון שקל באי.די.בי ואמור להזרים 450 מיליון שקל נוספים (256 מיליון שקל בהצעת רכש ו־196 מיליון שקל, שאותם לא הזרים בהנפקת הזכויות בתחילת 2015), מנסה למזער נזקים. נאמני ההסדר מטעם בית המשפט, איל גבאי וחגי אולמן, הבהירו בשבוע שעבר כי לא יוותרו על דבר מהסכומים שמגיעים לחברה מבן־משה ומאלשטיין. להערכת גורמים באי.דיבי, בן־משה מבקש לבטל לחלוטין את התחייבותו, והדרך שלו לעשות זאת היא להצהיר כי הבמבי הוכרע לטובתו.

ב־7 ביולי תיערך אסיפת בעלי המניות של אי.די.בי ובה יוחלט על זהות חברי הדירקטוריון. כיום מכהנים שלושה דירקטורים מכל צד. אלשטיין מעמיד שישה מועמדים להצבעה. מאחר שאלשטיין מחזיק במרבית מניות החברה, ביכולתו לקבוע כיצד ייראה הדירקטוריון. אחרי אסיפה זו צפוי אלשטיין להדיח גם את הדירקטורים מטעמו של בן־משה מדסק"ש ולהישאר בעל שליטה יחיד בחברה.

אלשטיין כבר נוהג כבעל שליטה דה פקטו באי.די.בי. בשבועיים האחרונים נאלץ עודד גולן שכיהן כעוזרו של בן־משה וקיבל שכר מאי.די.בי להתפטר, וכך גם מזכירתו האישית של בן־משה שכזכור הודח מתפקידו כיו"ר אי.די.בי. אומנם בן־משה נשאר עם משרדו של נוחי דנקנר, אך הערכות בחברה הן כי אלשטיין מצפה כי יעזוב את המשרד, למרות שנכון לעכשיו אלשטיין לא מתכוון לפנותו בכח.

בן משה ואלשטיין, צילום: אוראל כהן בן משה ואלשטיין | צילום: אוראל כהן בן משה ואלשטיין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות