אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי מסתיר את המלצות ועדת לוקר על תקציב הביטחון? צילום:עמית מגל

מי מסתיר את המלצות ועדת לוקר על תקציב הביטחון?

ח"כ עופר שלח ביקש להבין מדוע המלצות הוועדה לבחינת תקציב הביטחון עדיין לא פורסמו לציבור. בצעד חריג, השר לוין ענה: "לפני שנכנסתי, קיבלתי שרבוט כתשובה. הממשלה צריכה לתת תשובה רצינית"

17.06.2015, 12:47 | שאול אמסטרדמסקי
אירוע חריג התרחש הבוקר במליאת הכנסת בנושא המלצות ועדת לוקר לבחינת תקציב הביטחון. ח"כ עופר שלח (יש עתיד) הגיש שאילתה דחופה לממשלה בנושא המלצות הוועדה. הוא רצה לדעת מדוע המלצות הוועדה עדיין לא מתפרסמות לציבור אם על הקמת הוועדה הוחלט לפני שנתיים ואם ידוע כי הוועדה סיימה את עבודתה עוד לפני הבחירות. שלח רצה לדעת האם זה נכון שמערכת הביטחון מנסה להשפיע על חלק מהמלצות הוועדה, למשל על ההמלצות המתגבשת לשינוי מודל הפנסיה ולכן הגשת ההמלצות מתעכבת.

מי שהיה אמור לענות על השאילתה מטעם משרד הביטחון הוא השר המקשר בין הממשלה לכנסת יריב לוין. אלא שבאופן חריג מאוד לוין עלה על דוכן המליאה והתנצל ואמר שאינו יודע בכלל איך להשיב. "5 דקות לפני שנכנסתי הנה קיבלתי איזהשהו שרבוט שהיה אמור להיות תשובה לשאילתה הזו ואני לא יודע לענות. הממשלה צריכה לכבד את הכנסת ולתת תשובה רצינית ועניינית לסוגיה שהיא חשובה מאוד בעיניי, ולכן בצעד חריג ואני מצטער על כך, אני לא מוכן ששאילתה חשובה כל כך לא תקבל תשובה רצינית אני מבקש מהממשלה לקחת שבוע נוסף להחזיר תשובה עניינית".

עופר שלח. המלצות הוועדה סיימה את עבודתה לפני הבחירות, צילום: חיים צח עופר שלח. המלצות הוועדה סיימה את עבודתה לפני הבחירות | צילום: חיים צח עופר שלח. המלצות הוועדה סיימה את עבודתה לפני הבחירות, צילום: חיים צח

לוין לא ענה לשאלת "כלכליסט" מה הופיע באותו שרבוט שנמסר לו בידי הממשלה שגרם לו לא לענות לשאילתה של שלח.

ככל הידוע, המלצות ועדת לוקר או עיקריהן כבר הוצגו לראש הממשלה בנימין נתניהו בידי יו"ר הוועדה אלוף (במיל') יוחנן לוקר והיו אמורות להיות מוצגות לממשלה כבר השבוע, אולם לפי שעה הצגתן נדחתה לפחות בשבוע נוסף.

שלח אמר כי "השר לוין חשף את האמת: למשרד הביטחון אין תשובה לחשיפת הלחצים לשינוי דו"ח לוקר. מגיע לנו לדעת אם מבקשים לשנות את הדו"ח מטעמים זרים, ומה ראש הממשלה, שהקים את הוועדה, חושב על כך".

תגיות