אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע ממשיכה להגדיל אחזקות במיילן: הגיעה לאחזקה של 4.3% מהמניות צילום: אוראל כהן

טבע ממשיכה להגדיל אחזקות במיילן: הגיעה לאחזקה של 4.3% מהמניות

טבע השקיעה עד כה כ-1.5 מיליארד דולר ברכישת מניות מיילן. אחזקה של 4.6% ממניות החברה המתחרה תאפשר לה לפנות לבית המשפט ההולנדי שם רשומה מיילן ולדרוש את החלפת דירקטוריון החברה

18.06.2015, 01:12 | ניר צליק

טבע, יצרנית התרופות הישראלית, לא נסוגה מכוונותיה לרכוש את מיילן למרות שחברת התרופות אבוט, השותפה במיילן, החליטה לתמוך בעמדתה של מיילן המבקשת לרכוש את חברת פריגו. טבע הגדילה את אחזקותיה במיילן ל-4.3% והיא מתקרבת לאחזקה של 4.6% בה תוכל לפנות לבית המשפט המסחרי בהולנד כדי לטעון כי דירקטוריון החברה פועל בניגוד לרצונם של בעלי המניות של מיילן. עד כה השקיעה טבע ברכישת המניות של מיילן כ-1.5 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מעבר לרכישה עצמה, הקרב הנוכחי בין טבע למיילן מתנהל בעיקר על דעת הקהל של המשקיעים. אם משקיעי מיילן יאמינו כי הסיכויים לרכישתה על ידי טבע פחתו, הם יעדיפו להצביע לטובת המהלך של רכישת פריגו בכ-35 מיליארד דולר כדי לא להישאר קירחים מכאן ומכאן. מנגד, אם טבע תצליח לשכנע את המשקיעים כי היא בעלת סיכוי להשלמת העסקה סביר להניח כי הם יתנגדו לרכישת פריגו על ידי מיילן ויתמכו בעמדת טבע.

ראש בראש: יו"ר מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע, ארז ויגודמן, צילום: תומי הרפז ו Mannie Garci ראש בראש: יו"ר מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע, ארז ויגודמן | צילום: תומי הרפז ו Mannie Garci ראש בראש: יו"ר מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע, ארז ויגודמן, צילום: תומי הרפז ו Mannie Garci

מיילן צפויה לכנס אסיפת בעלי מניות ביולי-אוגוסט כדי לדון ברכישת פריגו, כאשר היא צריכה להגיע לרוב של מעל ל-50% מבעלי מניותיה כדי לאשר את הרכישה. אבוט, המחזיקה ב-14.5% ממניות מיילן, התחייבה לתמוך בהצעה זו אתמול ולכן מיילן זקוקה לעוד 35.5% מבעלי המניות כדי להגיש את ההצעה לפריגו. עם זאת, גם בעלי המניות של פריגו צריכים להיענות להצעה, כאשר דירקטוריון פריגו התנגד להצעת הרכש של מיילן.

למרות שמצבה של טבע הורע בשל הצהרתה של אבוט כי תתמוך בהצעה של מיילן לרכישת פריגו, הרי שהגולל לא נסתם על סיכוייה של טבע, מאחר שהחוק ההולנדי מאפשר להחליף את דירקטוריון מיילן אם 50% מבעלי המניות יתמכו בתהליך. מנגד, למיילן יש גלולת רעל המאפשרת לה להעביר 50% ממניותיה לקרן חיצונית שתקבל את ההחלטות במקום המשקיעים אם היא תחוש כי יש סכנה לבעלי העניין בחברה וכי החלטות המשקיעים אינן משרתות את החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות