אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טדי שגיא משתלט: פלייטק רכשה 9.4% מפלוס 500 ויוצאת להנפקת זכויות צילום: עמית שעל

טדי שגיא משתלט: פלייטק רכשה 9.4% מפלוס 500 ויוצאת להנפקת זכויות

פלוס 500 נקלעה לבעיות רגולטוריות בבריטניה ומנייתה צנחה - מה שסיפק עבור שגיא חלון הזדמנויות להשתלטות על החברה

18.06.2015, 12:50 | ניר צליק

פלייטק של טדי שגיא מתקדמת לקראת רכישתה של פלוס 500, החברה רכשה 9.4% מהמניות לפי מחיר של 4 ליש"ט למניה ויוצאת להנפקת זכויות של כ-10% מהיקף מניותיה כדי לגייס 240 מיליון ליש"ט למימון העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת יוני הגישה פלייטק הצעה לרכישת פלוס 500 ב-460 מיליון ליש"ט אחרי שפלוס 500 נקלעה לבעיות רגולטוריות בבריטניה.

אודיי מנגמנט, המחזיקה ב-20% ממניות פלוס 500, התנגדה לעסקה וכינתה אותה "אופורטוניסטית" אך ככל הנראה היא תושלם למרות זאת. אודיי ניצבת בפני בעיה קשה על רקע העובדה כי מדובר בעסקת מיזוג ולא בעסקת מכירה ולכן פלוס 500 זקוקה לאישור של כ-50% מבעלי המניות בלבד, כאשר מייסדי החברה מחזיקים בכ-35% והתחייבו להצביע עבורה.

אודיי כינתה את ההצעה של שגיא "אופורטוניסטית" וכתבה כי "מדובר בהצעה שמנצלת את הבעיות הרגולטוריות שקרו בחברה" והוסיפה כי "אנחנו לא מתכוונים להצביע בעד ההצעה". עוד כתבה אודיי כי למרות הבעיות הרגולטוריות היא מאמינה כי הערך של פלוס 500 גבוה בהרבה.

אודיי כתבה גם כי היא מבינה שרכישתה של פלוס 500 עשויה להיות הגיונית עבור הנהלת ועובדי החברה אולם כבעל מניות בלתי תלוי, ההצעה נמוכה מדי. עם זאת, יש לזכור כי אודיי עצמה ניצלה את מחירי השפל של המניה כדי לבצע רכישות של המניה בשוק והגדילה את חלקה מ-14% ל-20% על רקע הנפילה במניית החברה.

טדי שגיא, צילום: עמית שעל טדי שגיא | צילום: עמית שעל טדי שגיא, צילום: עמית שעל

אודיי כתבה גם כי היא מקבלת בחיוב את הגישה של פלוס 500 להצעה של פלייטק אולם היא מקווה כי הגישה הזו תוביל גם להצעות גבוהות יותר מצידם של אחרים, ובסופו של דבר החברה תימכר בסכום גבוה יותר.

פלוס 500 סבלה מנפילה חדה בשווי השוק שלה על רקע בעיות רגולטוריות בבריטניה לפני הצעת הרכישה. בדיקה שערכה החברה הובילה למסקנה כי המסמכים שסופקו על ידי לקוחותיה במדינה היו לא מספקים על פי דרישות הרגולטור הבריטי, כאשר כמחצית מלקוחותיה בבריטניה הושעו ממסחר עד שייספקו מסמכים חדשים. המשמעות היא כי רבע מהכנסותיה של החברה נמצאות בסכנה, כאשר גם קצב הקליטה של לקוחות חדשים הואט משמעותית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות