אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תצטייד ברכבים חדשים - במכרז אין דרישות בטיחות

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תצטייד ברכבים חדשים - במכרז אין דרישות בטיחות

ממכרז ליסינג של הרשות שהגיע לידי "כלכליסט" עולה כי הרשות צפויה להצטייד ב-30 רכבים חדשים. במכרז לא מופיעה כל דרישה הנוגעת למספר כריות האוויר או לציון מבחן הריסוק של הרכב. מהרשות נמסר בתגובה - כל המכוניות הנכללות במכרז זכו לציוני בטיחות גבוהים וכוללים מערכות למניעת תאונות

21.06.2015, 18:06 | תומר הדר

תקציב הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נמצא זה שנים במגמת קיצוץ, מגמה שעליה מלינים ראשי הרשות לעתים קרובות. עם זאת, בקרוב יימסרו לרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עשרות רכבי ליסינג חדשים, כך עולה ממכרז ליסינג של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שהגיע לידי "כלכליסט". על פי תוכן המכרז, צפויה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים להצטייד ב-30 מכוניות ליסינג חדשות מדגמים שונים.

באופן מפתיע, במכרז של הרשות הלאומית לבטיחות דרכים לא מופיעה כל דרישה הנוגעת לבטיחותו של הרכב, למספר כריות האוויר או לציון מבחני הריסוק. עם זאת, על פי תנאי המכרז יהיה כל רכב זכאי לשישה צמיגים חדשים במהלך תקופת החכירה.

כך, על פי רשימת הדגמים בהם מעוניינת הרשות הלאומית, בקטגוריית המשפחתיות מצויות בין היתר יונדאי i35, טויוטה קורולה, מאזדה 3, קיה פורטה וקיה סיד. לצידן מופיעה ברשימה גם טויוטה אוריס ההיברידית, כמו גם מספר דגמי רכבי מנהלים - כדוגמת מאזדה 6 וגם רכבי כביש שטח - מדגמי מאזדה CX5. מתוכן המכרז עולה כי מדובר במכרז לשלוש שנים.

מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נמסר בתגובה כי הסכם הליסינג שלה הסתיים ועל כן יצא מכרז חדש. כלי הרכב שפורטו במכרז, זכו לציוני בטיחות גבוהים, והם בעלי מערכות אקטיביות ופסיביות למניעת תאונות וכוללים 6 כריות אוויר לפחות.

יונדאי i35 יונדאי i35 יונדאי i35

תגיות