אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרנית פלוג: "נשים מביאות תפיסה אחרת לעולם העסקים" צילום: צפריר אביוב

קרנית פלוג: "נשים מביאות תפיסה אחרת לעולם העסקים"

בכנס 'נשים יוזמות עסקים זעירים' שנערך באשדוד דיברו גם עפרה שטראוס, ליאורה עופר ויפית גרינברג על הדרך להצלחה בעסקים

21.06.2015, 22:16 | הדס גליקו

כנס היסוד של עמותת לתת עתיד 'נשים יוזמות עסקים זעירים' נערך הערב (א') באשדוד בהשתתפות כ-600 נשים יזמיות. את הערב פתחה נגידת בנק ישראל קרנית פלוג, שציינה כי "עסקים קטנים מהווים את אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של המשק ושיבחה מעורבות נשים בכלכלה שתורמת לתפיסתה לא רק בהיבטים של צמיחה כלכלית - אלא גם בהבאת תפיסה אחרת".

קראו עוד בכלכליסט

על התפיסה האחרת הזו שעליה דיברה פלוג העידו שלוש מהמנהלות הבכירות בישראל שהשתתפו בפאנל שנערך לאחר דבריה: ליאורה עופר, יו"ר מליסרון, עפרה שטראוס יו"ר קבוצת שטראוס, ויפית גרינברג יו"ר ג. יפית תקשורת והבעלים של רשת סטימצקי - שנתנו כמה זוויות אישיות ליזמיות שמילאו את האולם. נשות העסקים התייחסו לשאלה כיצד להתמודד עם המכשולים בדרך להקמת עסק.

קרנית פלוג, צילום: צפריר אביוב קרנית פלוג | צילום: צפריר אביוב קרנית פלוג, צילום: צפריר אביוב

עיקר הדיון נסוב סביב החשש מהקמת עסק, שטראוס התייחסה למאמצים של סבא וסבתא שלה שהקימו את העסק לפני כ-70 שנה. "אני זוכרת שאמרו לסבתא שלי 'לא' בבנק, שאין הלוואה - והעסק עמד בסיכון. אבא שלי היה אז רק נער. הוא הלך איתה לבנק כדי לעזור לה לקבל הלוואה. והדבר הזה שהבנק אומר 'כן' - עד היום הוא לא מובן מאליו, כי אמרו לסבתא שלי 'לא'".

עפרה שטראוס, צילום: צפריר אביוב עפרה שטראוס | צילום: צפריר אביוב עפרה שטראוס, צילום: צפריר אביוב

יפית גרינברג ציינה: "לא העזתי לחלום שאגיע לאן שאגיע. התחלתי את העסק כי נולד לי ילד ורציתי לגדל אותו ולנהל את עצמי. וככה התחלתי, בהתחלה היו פחדים. פחד הוא אחת התכונות החשובות של מי שמקים את העסק בעצמו".

ליאורה עופר, צילום: צפריר אביוב ליאורה עופר | צילום: צפריר אביוב ליאורה עופר, צילום: צפריר אביוב

ליאורה עופר אמרה, כי "למרות שכשחושבים על משפחת עופר מדמיינים את האימפריה של אבי ודוד שלו, אבל הם התחילו את העסק בגיל 15 ו-17 בלי השכלה. אני בהחלט זוכרת תקופות של אין ושל פחד. אבל הפחד הוא דבר שכל מי שמקים עסק מתמודד איתו. הוא דבר שקיים ומקנן בעסק קטן כגדול. הפחד שלא אצליח. אבא שלי אמר 'תזהי מה את רוצה ותלמדי איך להשיג את זה'. להשיג את זה מבחינתי הוא האומץ-השליטה בפחד".

בהתייחס לעסקים הקטנים והבינוניים בישראל ציינה שטראוס, כי "עסקים קטנים בישראל הם קטנים מדי, נופלים מהר מדי וצומחים לאט מדי. יש בישראל פחות מדי עסקים בבעלות נשים. נשים בעלות עסקים צריכות להשוות את כמות העסקים שבבעלותן. אבל הנושא של ליווי פיננסי ורשת של לימוד הדדי הא דבר חשוב ונכון. אנחנו קהילה גדולה של נשים בעלות עסקים ואני מקווה שזה יהפוך לאג'נדה של המדינה".

יפית גרינברג ציינה, כי "אף ארגון לא נולד גדול. כולם התחילו בצעד קטן. כל מי שרוצה להקים עסק, נשים או גברים, זה לא משנה. קודם כל תזהי מה את רוצה ובמה את טובה, איפה את יכולה לתת יותר. כדי להתפתח ולעשות ממחשבה עסק צריך לעשות שלד, צריך לנהל את נושא המסים כמו שצריך ואת השיווק. במקום שעסק נתקע יש המון כלים שיווקיים איך לקחת את העסק קדימה. אסטרטגיה זו לא מילה גסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות