אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר והבריאות יידרשו לנמק את מינוי רוטשטיין צילום: סטודיו לם וליץ

האוצר והבריאות יידרשו לנמק את מינוי רוטשטיין

המשנה ליועמ"ש תבקש מהמשרדים את ההנמקות על רקע התובענה נגד המועמד למנכ"ל הדסה

22.06.2015, 08:06 | מיקי פלד

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר צפויה לפנות השבוע במכתב למשרד הבריאות ולמשרד האוצר בבקשה שינמקו את מינויו של פרופ' זאב רוטשטיין למנהל בית החולים הדסה. הרקע לפנייה הוא תובענה שהוגשה נגד רוטשטיין לבית הדין המשמעתי של שירות המדינה ופנייתו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ליועץ המשפטי לממשלה בסוגייה. בתובענה נטען שרוטשטיין אישר לרופאים בשיבא לעסוק בפרקטיקה פרטית בשטח בית החולים בשעות הבוקר, שעליהן קיבלו שכר מהמערכת הציבורית.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי גורמים בשני המשרדים, אמנם זילבר לא צפויה להכריע סופית בשאלה אם רוטשטיין יכול להתמנות למנהל הדסה, אך היא עשויה לרמוז כי אין מניעה למינוי בהינתן ששני המשרדים יכולים לנמק את מינוי רוטשטיין למרות התובענה שהוגשה נגדו. במשרד הבריאות בוודאי יענו בחיוב על שאלה זו, שכן הוא המועמד של סגן שר הבריאות. לכן גורל המינוי מצוי כעת בידי שר האוצר משה כחלון ומנכ"ל המשרד שי באב"ד. היועץ המשפטי צריך גם להתכונן לאפשרות של הגנה על המינוי בבג"ץ, ולכן המכתב של זילבר צפוי לעסוק בבקשת נימוקים למינוי מהמשרדים כדי לבדוק כיצד ניתן יהיה להגן עליו בבית המשפט.

זאב רוטשטיין. לפי התובענה אישר פרקטיקה פרטית בשעות הבוקר בשיבא זאב רוטשטיין. לפי התובענה אישר פרקטיקה פרטית בשעות הבוקר בשיבא זאב רוטשטיין. לפי התובענה אישר פרקטיקה פרטית בשעות הבוקר בשיבא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות