אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: פריז רוצה לארח את האולימפיאדה ב-2024 צילום: french.lovetoknow.com

רשמית: פריז רוצה לארח את האולימפיאדה ב-2024

עד כה הוגשו כבר הצעות רשמיות מרומא, בוסטון והמבורג. פריז הפסידה את אירוח אולימפיאדת 2012 ללונדון בסיבוב ההצבעה האחרון, למרות שנחשבה לפייבוריטית

24.06.2015, 22:13 | שירות כלכליסט

פריז הצטרפה השבוע באופן רשמי למועמדים לאירוח אולימפיאדת 2024, והבכירים מציינים את התמיכה הגדולה לה זוכה המאמץ להחזיר את האירוע לבירה הצרפתית לראשונה מזה מאה שנים. 

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'ורדן בפריז. פריז הפסידה את אירוח אולימפיאדת 2012 ללונדון בסיבוב ההצבעה האחרון, זאת על אף שנחשבה לפייבוריטית. הפסדים דומים נחלה ב-2008 ו-1992 | צילום: אימג'בנק, Gettyimages ג

ההצעה הושקה במטה של הוועד האולימפי הצרפתי בנוכחותם של למעלה מ-50 ספורטאים צרפתיים ומאות נציגים מענפי הספורט השונים במדינה.

ברנרד לאפסה, יו"ר הוועדה המארגנת של פריז 2024 מסר: "פריז נרגשת לאשר באופן רשמי כי היא מגישה מועמדות לאירוח האולימפיאדה ב-2024. זוהי אבן דרך חשובה ראשונה במסע שלנו להיבחר למארחים. אנחנו מאמינים שההצעה הזו והיעד שלנו לאחר את משחקי 2024 ירגשו, יאחדו וילהיבו את תושבי פריז, את המדינה כולה ואת אוהדי האולימפיאדות והספורט ברחבי העולם. בעודנו מתקדמים קדימה עם ההצעה שלנו, זה מאד משמח לראות היום שכבר זכינו לתמיכה מלאה של העיר, הממשלה המקומית והממשלה הלאומית, וכן של הוועד האולימפי הצרפתי וארגוני הספורט הצרפתיים – זה נהדר לזכות גם בתמיכה ציבורית רבה כל כך וגב אמיתי מהספורטאים שלנו".

באפריל, מועצת העיר פריז העניקה את תמיכתה להצעה לאחר שזכתה ברוב בקרב חברי המועצה, כך שנותר היה לוועד האולימפי להכריז באופן רשמי על המועמדות לפני תאריך היעד שנקבע ל-15 בספטמבר. אן הידאלגו, ראש עיריית פריס, העניקה את תמיכתה במרץ לאחר שבמקור פקפקה בכוונות. הידאלגו אמרה כי השתכנעה באפשרות הביצוע של התכנית להביא את המשחקים לפריס, זאת בעקבות הפרסום של דו"ח שחיברו בכירים בספורט הצרפתי. הידאלגו ביקשה במקור יותר זמן כדי לשקול את ההצעה, זאת לאחר שהנשיא פרנסואה הולנד העניק את תמיכתו הציבורית כבר בנובמבר.

"על ידי הגשת המועמדות לאירוח אולימפיאדת 2024, פריז מצפה לעתיד מרגש ונועז בעודה נשארת נאמנה למסורת הספורט והתרבות העשירה שלה", מסרה הידאלגו. "אנחנו נתכנן פרויקט משולב עם כל הכישרונות של העיר פריס והפרברים שלה, והצעירים ייקחו תפקיד מרכזי. אנחנו שואפים להדגיש את האחדות והסולידריות של העיר הקוסמופוליטית, שאני בטוחה שיהיו נקודות החוזק העיקריות שיבטיחו את הניצחון שלנו".

עד כה הוגשו כבר הצעות רשמיות מרומא, בוסטון והמבורג. פריז הפסידה את אירוח אולימפיאדת 2012 ללונדון בסיבוב ההצבעה האחרון, זאת על אף שנחשבה לפייבוריטית. הפסדים דומים נחלה ב-2008 ו-1992. צרפת אירחה בפעם האחרונה את אולימפיאדת החורף באלברטוויל ב-1992, ואת אולימפיאדת הקיץ לא אירחה מאז התקיימו בריס ב-1924.

הוועדה המארגנת תמשיך לעבוד על פיתח התכנית לאירוח המשחקים , ובחודשים הבאים יתפרסמו הודעות נוספות בהתאם להליך הגשת ההצעות. הוועד האולימפי הבינלאומי יבחר את העיר המארחת ב-2017.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות