אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכר המינימום בענף הבנייה יעלה ל-5,600 שקל בחודש צילום: בועז אופנהיים

שכר המינימום בענף הבנייה יעלה ל-5,600 שקל בחודש

הסכם שנחתם היום בין ההסתדרות להתאחדות בוני הארץ מעלה את שכר העובדים בשלוש פעימות. הקבלנים יחוייבו להפריש כסף לקרן לימי עיון והכשרות מקצועיות

29.06.2015, 12:39 | מיקי פלד

שכר המינימום של עובדי ענף הבנייה יעלה ל-5,600 שקל בעוד שנתיים, כך נקבע בהסכם קיבוצי חדש שנחתם היום בין ההסתדרות להתאחדות בוני הארץ. ההסכם חל על כל העובדים בענפי הבנייה, התשתיות והציוד המכני הכבד ובהמשך יחול גם על עובדי ענף השיפוצים. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנה שעברה השכר הממוצע של העובדים בענף הבינוי עמד על 9,750 שקל ומספר העובדים בענף עמד על 130 אלף. ההסכם חל גם על עובדים פלסטינים משטחי יהודה ושומרון ועל עובדים זרים. על מנת שההסכם ייכנס לתוקף על שר הכלכלה אריה דרעי לחתום על צו הרחבה שיכיל אותו על כלל הקבלנים גם אם הם לא חברים בהתאחדות בוני הארץ. דרעי, שנכח בזמן חתימת ההסכם, יוציא צו הרחבה שכזה בתקופה הקרובה.

קראו עוד בכלכליסט

טקס החתימה על ההסכם החדש בענף הבנייה. מימין: ניסים בובליל, אריה דרעי, אבי ניסנקורן ויצחק מויאל, צילום: אוראל כהן טקס החתימה על ההסכם החדש בענף הבנייה. מימין: ניסים בובליל, אריה דרעי, אבי ניסנקורן ויצחק מויאל | צילום: אוראל כהן טקס החתימה על ההסכם החדש בענף הבנייה. מימין: ניסים בובליל, אריה דרעי, אבי ניסנקורן ויצחק מויאל, צילום: אוראל כהן

ההסכם קובע עוד כי שכר המינימום של העובדים בענף יעלה באופן מיידי ל-5,100 שקל ברוטו בחודש ולעובדים בעלי ותק (דרגת השכר השמינית) שכר המינימום יעלה ל-7,000 שקל. הפעימה השנייה של ההסכם תחול תוך שנה מיום כניסתו לתוקף ושכרו של העובד בדרגה הראשונה יתעדכן ל-5,200 שקל. ב-1.12.2017 תיכנס לתוקף הפעימה השלישית ושכר המינימום של עובד בדרגה הראשונה יתעדכן ל-5,600 שקל. מנהלי העבודה יהיו זכאים לשכר מינימום בגובה של עשרת אלפים שקל בעוד שנתיים.

ההסכם הנוכחי מוסיף על הסכם קודם שנחתם ב-2011 וקבע כי לאחר 3 שנות ותק בענף העובדים זכאים לקרן השתלמות ולימי חופשה נוספים מעבר לקבוע בחוק, כך שעובד במתכונת שישה ימי עבודה בשבוע בעל ותק מעל 9 שנים בענף יהיה זכאי ל-26 ימי חופשה שנתית במקום 20 כפי שקובע החוק.

ההסכם כולל גם סעיף שמחייב כל מעסיק להפריש 0.8% משכר העובד כל חודש לטובת קרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה. הקרן תערוך הכשרות מקצועיות, ימי עיון ועוד. קרנות מהסוג הזה נפוצות מאוד בהסתדרות, אך בפועל חלקן משמש בעיקר לארגון טיסות לחו"ל, כמו לדוגמה העמותה לקידום מודעות חברתית של עובדי המדינה שמארגנת סמינרים במקומות כמו פריז, ברצלונה ובודפשט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות