אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרצוג על מתווה הגז: "נתניהו מנסה בהתקף אמוק לנעול את נושא הגז בארבעה לילות" צילום: נמרוד גליקמן

הרצוג על מתווה הגז: "נתניהו מנסה בהתקף אמוק לנעול את נושא הגז בארבעה לילות"

יחימוביץ': "כעת ברור למה נתניהו ניסה להסתיר את המתווה - המונופול נותר חזק מתמיד, אין פיקוח אפקטיבי על המחירים, ולחברות ניתנה שורת הטבות בלתי מוצדקת ובלתי נסלחת". ועדת הכלכלה תקיים ביום שני הקרוב דיון בנושא אליה יוזמנו נתניהו ויצחק תשובה

30.06.2015, 14:57 | אורי תובל
"אם יעלה בידיו של נתניהו למנוע הליך ראוי ומלא לאישור מתווה הגז בכנסת ואם יצליח לסנדל את תקציב המדינה לשלוש שנים - אפשר לסגור את הכנסת ולהפוך את הבנין ל'מוזיאון הדמוקרטיה שהיתה פה פעם", הגיב היום יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג עם פרסום מתווה הגז. "מדהים שראש הממשלה שנתן לשנים ארוכות להתנדף בסבך ועדות ובגרירת רגליים, מנסה בהתקף אמוק לנעול את נושא הגז בארבעה לילות".

יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל הודיע כי "ועדת הכלכלה תקיים ישיבה ראשונה על מתווה הגז ביום שני הקרוב. ראש הממשלה, שר האנרגיה ויצחק תשובה יהיו הראשונים למסור את עמדתם לפני הוועדה".

ח"כ שלי יחימוביץ', ממובילות המאבק הפרלמנטרי נגד ההסכם עם חברות הגז, מסרה בתגובה להצגת המתווה כי "כעת ברור למה נתניהו עשה כל שביכולתו כדי להסתיר את המתווה עד להצבעה בכנסת: הוא ניהל מו"מ במשך חודשים, נתן לחברות הגז את כל מה שדרשו – ולא הביא ולו הישג משמעותי יחיד. הציבור שמע אוסף שקרים והטעיות. המונופול נותר חזק מתמיד, אין פיקוח אפקטיבי על המחירים, ולחברות ניתנה שורת הטבות בלתי מוצדקת ובלתי נסלחת".

מימין: יובל שטייניץ ושלי יחימוביץ מימין: יובל שטייניץ ושלי יחימוביץ' | צילום: אוראל כהן מימין: יובל שטייניץ ושלי יחימוביץ

לדברי יחימוביץ', "תגליות הגז הופקרו היום באופן סופי לידי שותפות פרטית, והופקעו מידי אזרחי המדינה. אם נתניהו חושב שנובל תתחרה בעצמה – לא תהיה שום תחרות". היא הוסיפה כי "שמענו התעלמות גמורה מהמחיר המופקע הנגבה כעת, המעניק לחברות הגז רווח של מאות אחוזים. בישראל המחיר חייב להיות נמוך ביותר, כיוון שעלות ההפקה זעומה בשל קרבתנו הגדולה למאגר. לחברות הגז עולה חצי דולר להפיק יחידת חום".

יחימוביץ' גם תוקפת את הדחייה בפיתוח לווייתן, ו"למול כל זה, ההישג הדלוח היחיד שנתניהו רושם, מכירת שני המאגרים הזעירים כריש ותנין – שמהווים יחדיו פחות מעשירית מעתודות הגז – כדי ליצור תחרות מדומה".

 

ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת), יו"ר השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת: "כפי שחששנו והזהרנו – מדובר במתווה של כניעה לטייקונים. לא סתם ראש הממשלה ניסה להעביר אותו במחשכים ורחוק מעיני הציבור והכנסת - מסתבר שהיה לו מה להסתיר".

 מנכ"ל "מגמה ירוקה", מור גלבוע: "השר שטייניץ מזיע וממלמל במסיבת העיתונאים כי הוא יודע עד כמה המתווה הזה מסכן את האינטרסים של מדינת ישראל. מחירת כריש ותנין, המאגרים הקטנים, כמוה כלעג לרש. משק הגז יהיה כשוק הסלולר לפני רפורמת כחלון. המתווה הוא מתווה של שוד שהתנהל במחשכים ורק בעקבות לחץ ציבורי נחשף".  

עמותת צלול: "מתווה הגז – החלטה הרת גורל לעתידה הכלכלי של מדינת ישראל – מתעלם לחלוטין מאסון כלכלי-סביבתי בהיקף של מיליארדים שעלול ליפול על המשק הישראלי במקרה של תקלה או דליפה, שהשאלה היא מתי – ולא אם – תתרחש".

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
4, איזה אוקיינוס יש מול ישראל?
מאות קילומטרים עומק? העומק שם בקושי קילומטרים בודדים. תשובה ונובל לר השקיעו דבר בחיפושים. ההשקעה שלהם במאגרים עומדת על מליונים בודדים. מחיר הגז צריך לעמוד על 2.5 דולר ליחידה. לא רוצים? פשוט לזרוק אותם לכל הרוחות ויבואו אחרים תוך יום במקומם.
פטריק  |  01.07.15
5.
גברת יחמוויץ, להתבייש שאת שקראת לתגליתני נפט וגז פראיירים
גברת עכשיו בכח וגיוס תיקשורת והפצת שקרים יום יומיים רוצה לגזול רווחים של תגליתני גז את שמשלמת כ-2 דולר לכוס מים בתל אביב ,,, ומתלוננת כלום !!! עכשיו רוצה לקנות טונות של יחידה גז מאמצע האוקינוס בעומקים של מאת קילומטרים ב-0.5 דולר,,, את שפוייה בכלל ,,, על מי את רוצה לעבוד ? אם היה תלוי בי לא היתי מוכר לך פחות מ-10 דולר בכלל וזה גם אחרי שתבקשי סליחה ומחילה ממשקיעי נפט וגז,,,, ולמה את הולכת רחוק,,, הינה כל האוקיונוס שלך, לכי ולהשקיע ולחפש ולמכור לי בדולר ליחידה ,,, מה הבעייה? למה את קורעת את עצמך יותר מידי ,,, לכי לנוח אולי לחפש איזב חתן פראייר ותיהיה מאושרת והעיקר סוף סוף לעזוב את תקשורת ולא לבלבל לנו מוח כל רגע,,,,
pan  |  30.06.15
4.
די !!! תנו למשול ולבצע החלטות.הרצוג ושלי הורסים את המדינה
מספיק !! הבנו שאתם לא רלונטיים לכלום,אין לכם שום ראיה ממלכתית,הדבר היחיד שאתם רואים לנגד עיניכם הוא ניגוח נתניהו והממשלה ולעזאזל המחיר הנורא למשק שמשווע להכנסות וגז זול. הגישה של צ'אבס הביאה חורבן על מדינות מוצלחות מישראל,תסתמו ותנו לעבוד !
אזרח שפוי  |  30.06.15
לכל התגובות