אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן מכרה זכויות במלון בבלגיה תמורת 42 מיליון שקל צילום: אלסין דווידי

אלקטרה נדל"ן מכרה זכויות במלון בבלגיה תמורת 42 מיליון שקל

העסקה בוצעה לפי שווי של 206 מיליון שקל לזכויות, בהתאם לנתון בספרים - לפיכך החברה לא צפויה לרשום רווח מהותי מהעסקה

01.07.2015, 12:20 | אורן פרוינד

חברת אלקטרה נדל"ן ממשיכה לממש נכסים - במטרה להקטין את רמת החוב. חודש לאחר שמכרה בניין משרדים בארה"ב תמורת 225 מיליון שקל מדווחת החברה על מכירת זכויותיה (60%) בבית מלון בעיר אנטוורפן תמורת 42 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה בוצעה לפי שווי של 206 מיליון שקל לזכויות (49 מיליון יורו), בהתאם לשווי בספרים של אלקטרה נדל"ן - לפיכך החברה לא צפויה לרשום רווח מהותי מהעסקה. ניל סטו ממשרד "גולדפרב-זליגמן" ייצג את החברה בעסקה.

הפער בין שווי הזכויות בבית המלון לבין התשלום שקיבלה אלקטרה נדל"ן (פער של 164 מיליון שקל) הוא בגין הלוואה שהחזיקה אלקטרה נדל"ן בנכס. הרוכש נטל על עצמו את ההלוואה, לפיכך התזרים של אלקטרה נדל"ן מהעסקה יעמוד על 42 מיליון שקל.

עסקה זו מצטרפת לשלוש עסקאות נוספות שביצעה החברה מתחילת השנה בהיקף של 628 מיליון שקל. הראשונה היא מכירת בית קודאק בתמורה לכ-103 מיליון שקל, כאשר לחברה נבע מהעסקה הזו תזרים מזומנים של כ- 57 מיליון שקל. השנייה היא השלמת מכירת חלקה (25%) במגדל אלקטרה בתל-אביב בתמורה לכ-300 מיליון שקל - לחברה נבע מהעסקה תזרים של כ-104 מיליון שקל. כמו כן, כאמור, בחודש מאי חתמה אלקטרה נדל"ן על הסכם למכירת בניין משרדים בארה"ב בתמורה לכ-225 מיליון שקל, ובמקרה זה חברה נבע תזרים של כ-31 מיליון שקל.

בית המלון שנמכר בבלגיה כולל 210 חדרים, והוא ממוקם במרכז העיר העתיקה באנטוורפן. המלון מושכר ומנוהל על ידי רשת הילטון בחוזה שכירות ארוך טווח.

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן אמר היום כי "העיסקה הנוכחית ממשיכה את יישום אסטרטגיית המימושים של אלקטרה נדל"ן, במטרה להפחית את חוב הסולו של החברה, והיא מניבה לחברה תזרים חופשי משמעותי ביותר. במקביל, אנו פועלים להשבחת ולפיתוח הנכסים הקיימים של החברה".

אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו החזקות ובניהולו של גיל רושינק, מחזיקה בכ-22 נכסים מניבים, בשיעור תפוסה של כ-90.5% ובשטח כולל של כ-450 אלף מ"ר (כולל שטחי חניונים). נכסי החברה ממוקמים בעיקר בישראל, גרמניה, ארה"ב וקנדה . כמו כן, לחברה פעילות יזמית בהודו, בשיתוף עם חברת נכסים ובנין.

גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, צילום: אלסין דווידי גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן | צילום: אלסין דווידי גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, צילום: אלסין דווידי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות