אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט השלימה את רכישת חטיבת הסייבר של נייס צילום: יוקטן cc by

אלביט השלימה את רכישת חטיבת הסייבר של נייס

העסקה נחתמה בחודש שעבר בהיקף כספי של כ-157 מיליון דולר. אלביט הקימה לצורך הרכישה חברה בת, סייברביט, שתקלוט את הפעילות

01.07.2015, 16:35 | רפאל קאהאן

אלביט הודיעה היום (ד') כי השלימה את רכישת חטיבת המודיעין והסייבר של נייס מערכות. העסקה שנחתמה לפני כחודש בעלות של כ-157 מיליון דולר כוללת את העברת החטיבה לידי סייברביט, חברת בת של אלביט שמתמחה בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

חטיבת הסייבר והמודיעין של נייס מציעה פתרונות טכנולוגיים לכוחות אכיפת חוק וגופי מודיעין. בין המוצרים ניתן למנות כלים ליצירת מודיעין מבוסס תקשורת. הכנסותיה של החטיבה בשנת 2014 הסתכמו בעשרות מיליוני דולרים.

חטיבת הסייבר של אלביט תתמחה במודיעין ואבטחת מידע חטיבת הסייבר של אלביט תתמחה במודיעין ואבטחת מידע חטיבת הסייבר של אלביט תתמחה במודיעין ואבטחת מידע

סייברביט, חברה בת של אלביט מערכות, הוקמה לאחרונה במטרה לאחד את הפעילויות הקיימות של אלביט מערכות בתחומי המודיעין והגנת הסייבר. סייברביט צפויה להתמקד בשווקים ממשלתיים ויישומים אזרחיים.

אחת המתחרות העיקריות של החברה החדשה תהיה ורינט שהחלה בהרחבת פעילותה לתחום הסייבר. גם התעשיה האווירית ורפאל החלו לקדם את תחום הסייבר במסגרת פעילותן ויש להניח שהחברות יפנו, לפחות בהתחלה לאותם יעדים בשוק. עוד מתחרה ישירה לאלביט צפויה להיות לוקהיד מרטין שלה חטיבת סייבר פעילה בישראל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות