אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליגת העל: ערוץ 1 לא ישדר את המשחק המרכזי

ליגת העל: ערוץ 1 לא ישדר את המשחק המרכזי

בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל, הודיע יו"ר הארגון, עופר עיני, כי רשות השידור הודיעה כי אין בכוונת הערוץ הראשון לשדר את המשחק המרכזי

01.07.2015, 16:57 | שירות כלכליסט

עונת הכדורגל 2015/16 עוד לא התחילה וכבר נראה שליגת העל בצרות צרורות.

קראו עוד בכלכליסט

עופר עיני וספ בלאטר. צרות, צילום: אי פי איי עופר עיני וספ בלאטר. צרות | צילום: אי פי איי עופר עיני וספ בלאטר. צרות, צילום: אי פי איי

בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל, הודיע יו"ר הארגון, עופר עיני, כי רשות השידור הודיעה כי אין בכוונת הערוץ הראשון לשדר את המשחק המרכזי. רשות השידור לא תעביר את ה-15 מיליון שקל המובטחים למנהלת ליגת העל וההתאחדות לכדורגל. עיני עדכן את הנוכחים כי בכוונתו לפנות לממשלה בנושא ויפעל לפתרון מול המדינה.

אמנם הושגה הסכמה שתאפשר את המשך פעילותה של רשות השידור, אך נראה כי העלויות של שידור ליגת העל לא באות בחשבון עבור הארגון המתקשה. בעקבות העניין, קיים חשש לפתיחת העונה במועד (22 באוגוסט).

ככל הידוע לאנשי ההתאחדות לכדורגל, ישנם גופי שידור שמעוניינים בקבלת חבילת השידור של המשחק המרכזי - אך לא ברור אם אלו יוכלו לשלם את הסכום, שקבוצות רבות תלויות בו.

ההסכם בין הצדדים קיים משנת 2009 ואמור היה להסתיים בסוף העונה הבאה.

עוד היום: הנהלת ההתאחדות אישרה את צמצום גובה הביטחונות באמצעות המחאות להפקדת בטוחות מארבעה מיליון לשני מיליון שקל, והפחתת תקציב המינימום לתשעה מיליון שקל.

הנהלת ההתאחדות אישרה כי קבוצה שנתמכת ע"י עירייה או רשות מקומית, תמיכתה תוכר בכפוף לצירוף אישורים חתומים ע"י ראש העירייה, גזבר העירייה ולהחלטת מועצת העיר - כולל סעיף תקציב העירייה הרלוונטי לתמיכה (בכפוף לשיקול דעתו של יו"ר הרשות התקציבית).

הנהלת ההתאחדות אישרה גם את מינוי חשב מלווה לקבוצות מתקשות. בנושא סנקציות בגין איחור בתשלום שכר לשחקנים ובעלי תפקידים - הנושא יעלה לדיון בישיבת ההנהלה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות