אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרעי: "יש לערוך שינויים במתווה הגז, אני לא בורח מאחריות" צילום: אלכס קולומויסקי

דרעי: "יש לערוך שינויים במתווה הגז, אני לא בורח מאחריות"

דרעי, שהפתיע כשסירב לאשר את ההסכם בקבינט בניגוד לעמדת הממונה על ההגבלים, אמר על הצעד שלו: "הציבור והכנסת צריכים להיות חשופים למתווה הגז"

02.07.2015, 12:38 | אורי תובל

"מתווה הגז הוא טיוטה לדיון, אני לא רואה אותו סוף פסוק ויש שינויים שצריך לעשות בכל הנוגע לפיקוח על מחיר הגז ודברים אחרים", כך אמר היום (ה') שר הכלכלה אריה דרעי בסיור שערך בדרום.

"אף אחד לא אומר שמתווה הגז הוא טוב”, אמר שר הכלכלה אריה דרעי בסיור בדרום. "גם אלה שמגנים עליו אומרים שזה הרע במיעוטו. את הגז בלווייתן גילו ב-2009, שש שנים הלכו לאיבוד ואנחנו באים עכשיו להציל את מה שאפשר להציל".

קראו עוד בכלכליסט

בדיוק לפני שבוע הדהים דרעי בישיבת הקבינט כשהודיע שהוא מסרב להפעיל את סמכותו לפי סעיף 52 בחוק ההגבלים העסקיים ולאשר בעצמו את ההסכם עם נובל אנרג'י ודלק – בניגוד לעמדתו של הממונה על ההגבלים דיוויד גילה. ביום שני נכשלה הממשלה בניסיון להעביר בכנסת את הסמכות הזאת מדרעי לממשלה, וכעת לא ברור כיצד יקדם ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההסכם.

אריה דרעי. "הגז הוא לא נושא ששר אחד, אפילו גדול כמוני, ייקח על כתפיו", צילום: עמית שעל אריה דרעי. "הגז הוא לא נושא ששר אחד, אפילו גדול כמוני, ייקח על כתפיו" | צילום: עמית שעל אריה דרעי. "הגז הוא לא נושא ששר אחד, אפילו גדול כמוני, ייקח על כתפיו", צילום: עמית שעל

דרעי התייחס לצעד שלו. "הנושא של הגז מאוד מורכב. אנו חושב שהציבור, הממשלה והכנסת חייבים להיות חשופים אליו. זה לא נושא שגומרים בקבינט”, אמר. "זה לא נושא ששר אחד, אפילו גדול כמוני, ייקח את זה על כתפיו. זה נושא שכולם צריכים לשאת בנטל הזה. גם אני, לא בורח מאחריות”. דרעי הוסיף כי "חברות הגז צריכות להיות חשופות מול כל גופי הממשל וצריך לשמוע את ההערות שלהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
דרעי האם פעם השקעת בחברות חיפושי נפט?
דרעי ואחרים האם פעם השקעתם בחברות חיפושי נפט? ויצא קידוח יבש והפסדת את מכנסיים,,, לא ולא אתם קראתם לנו תגליתני גז פראיירים שאין גז ואין נפט ועכשיןו שאחרי מיליארדי ש"ח השקעה 40 שנה מצאנו, אתם הפראיירים !!! הפכתם כולכם מומחי גז ונפט והתחלתם בלי בוז ובושה לקחת מחשבונים ולחשב,,, חספ"ח אנחנו לא רויח יותר מידי,,,, תיראו באיזה מדרגה תיוהם מוסרי גברת חחמויץ היבא אותם !!! במקום להגיד תודה לתגליתנים כולם לקחתם מחשבון ביד למדוד רווחים של בוננזה שלנו,,,,, יש לך טעות בחישוב,,, אל תעשה חשבון על פרויקט תמר תקח הפסדים של 3 עשורים בענף ואז תגיע למשוואה אחרת לכו ללמוד היגיון וצדק במקום מחשבון ומתמטיקה
pan  |  02.07.15
לכל התגובות